Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

2018 Adidas Geyik Koşuları Rekorla Bitti

Macera Akademisi/MCRRacesetter tarafından adidas ana sponsorluğunda düzenlenen adidas Geyik Koşuları 9 Aralık Pazar günü 1321 kayıtlı koşucuyla tamamlandı.

İstanbul’un Sarıyer ilçesinde Belgrad Ormanları Tabiat parkı içinde kendine özgü patika rotaları takip eden adidas Geyik Koşuları 2018 yılında 4 ayrı mevsimde yapılan bir koşu serisi. Sekiz yılda koşucu sayısı 10 kat artarken, 9 Aralık’ta yapılan 23. yarışta katılımın %35’ini kadınlar oluşturdu. 4-14-28 km’lik parkurlarda her yaştan yetişkin koşarken 4-12 yaş arasındaki çocuklar için Bambi Koşuları düzenleniyor.

%50’si kadın koşuculardan oluşan 4K parkurunda, 1.ler kadınlarda Gamze Altunbaş, erkeklerde Halil Yaşın oldu. 14K parkurunun 1.’lik ipini kadınlarda milli maratoncumuz Bahar Doğan, erkeklerde Mestan Turhan göğüsledi. Mestan Turhan parkur rekorunu 2,5 dakika geliştirerek 54:53 süresiyle çıtayı yükseltti. 28K parkurunda erkeklerde Erkan Bacak son iki sene içindeki 5. zaferini kazanırken kadınlar şampiyonu Serpil Budak oldu.

Kış mevsimine rağmen 4-12 yaş arasında 160 adet “Bambi” koşucunun katıldığı adidas Geyik Koşusu’nda koşu öncesi ve sonrası çocuklar için birçok aktivite ve harekete-doğaya dayalı oyun vardı. Bambi Koşuları’nın en ufaklar için olan 4-6 yaş kategorisinde çocuklar “1” numarayı takarak koştu, “birinci” oldu. Kazanma ya da kaybetme stresi olmadan doğada hareket etmenin heyecanını yaşadılar.

2011’de ilk kez 114 sporcu ile gerçekleştirilen Geyik Koşuları’na katılım sekiz yılda yaklaşık 10 kat artarak 9 Aralık 2018’de 1323 kayıtlı koşucuya ulaştı. 2018 yılında yapılan 4 yarışa ise toplam 4526 kişi katıldı.

9 Aralık’taki yılın son yarışına Türkiye’nin 35 şehrinden katılım gerçekleşti. Yarışa katılanlar 18 ülke bayrağını temsil etti.

Adı “Geyik” kendi ciddi bir organizasyon olan adidas Geyik Koşuları aynı zamanda hem parkurları, hem etkinlik alanı ile Türkiye’nin en beğenilen kısa mesafe yarışı. Parkur motivasyon tabelaları, “Geyik Sofrası” varış ikramları, sürpriz manzaralarına ek olarak adidas Runners İstanbul ekibinin bitişe 50m kala kurduğu motivasyon noktası koşuculara son düzlükte enerji verdi. Gün boyunca, adidas’tan sürpriz hediyeler kazandıran refleks ve tombala oyunları, yılbaşı konseptli adidas çadırı ve fotoğraf alanları büyük ilgiyle karşılandı. ‘’Sadece Hit’’ müzik parolasıyla Pal Station’dan Dj Festo ve Redbull “Hazarfen” müzik aracından ormanı coştururken, 4-12 yaş grubu çocuklar için kurulan atölyeler ve oyunlar ailelerin beğenisini topladı. Kayıtlı koşan tüm koşucular, ödedikleri ücretin bir kısmı ile Tohum Otizm Vakfı’na da kaynak yarattılar.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register