Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

45 Dakikada Kanser Riskini Azaltın


Birçok erkeğin en çok sevdiği hareket bench press’tir. Hala iki spor salonu müdavimi bir araya geldiğinde, sohbet kısa süre içinde bench press rekorlarına gelir. Ayrıca güçlü göğüs kaslarının kadınların da favorilerinden olduğunu biliyoruz. Ama şimdi, bench press yapmak için bunlardan bile daha önemli bir nedeniniz var. Yapılan araştırmalar, bench press’in neredeyse tüm kanser türlerine yakalanma riskini azalttığını gösteriyor, hem de yüzde 30 gibi ciddi bir oranda.

Araştırmacılara göre, bu göğüs kuvvetinin koruyucu etkisi, kas hücrelerinin anabolik hormonları kullanmasıyla ilgili. IGF-1 gibi kas büyümesinden sorumlu hormonlar aynı zamanda tümörlerin de büyümesine yol açıyor. 45 dakika boyunca yaptığınız ve içinde bench press, pectoral fly gibi göğüs hareketlerinin bulunduğu antrenman da anabolik sisteminizi zorluyor ve geriye bu tümörlerin büyümesini sağlayacak yakıt bırakmıyor.

İkna olmadıysanız, okumaya devam edin. South Carolina Üniversitesi’nde 10.000’den fazla erkek üzerinde yirmi yıl süren bir araştırma da aynı sonuca varmış. Bench press müdavimleri, bench press’e aynen devam edin. Daha çok kardiyo antrenmanlarını tercih edenler ise kansere yakalanmamak için göğüs kaslarıyla ilgilenmeye başlasalar iyi olur.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register