Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Adidas Geyik Koşuları Rekora Koştu


Macera Akademisi/MCRRacesetter tarafından adidas ana sponsorluğunda düzenlenen adidas Geyik Koşuları 14 Ekim’de 1350 kayıtlı koşucuyla koşuldu.

Sekiz yılda koşucu sayısı 10 kat artarken, 14 Ekim’deki adidas Geyik Koşusu’nda katılımcıların yüzde 21’ini 4-12 yaş arasındaki “Bambi” koşucular oluşturdu. %50’si kadın koşuculardan oluşan 4K parkurunda, 1. kadınlarda Maryam Korkchi, erkeklerde Mustafa Araç oldu. 14K parkurunun 1.’lik ipini kadınlarda Bahar Doğan, erkeklerde Tufan Günal göğüsledi. Rekor kırılarak tamamlanan 28K parkurunda erkeklerde 01:56:04 derecesiyle Mestan Turhan’a kadınlarda Serpil Budak eşlik etti.

adidas Geyik Koşuları’nın 2018’daki üçüncü ayağı 14 Ekim’de, adidas ana sponsorluğunda İstanbul Belgrad Ormanı’nda gerçekleştirildi. Yılın üçüncü yarışı 28K parkurunda yeni rekorun kırılması ile sona erdi. Mestan Turhan 28K parkurunu bitirerek parkur rekorunu kırdı. Özel sporcumuz (Otizm) Muammer Can Demirci 14K parkurunu başarılı bir performansla tamamlayarak spora engel yok dedi.

Macera sevenler için engebeli ve dar patika yollarının yer aldığı koşuda 4K, 14K, 28K ve Bambi parkurlarında yaklaşık 1200 yarışmacı ter döktü. 2011’de ilk kez 114 sporcu ile gerçekleştirilen Geyik Koşuları’na katılım sekiz yılda yaklaşık 10 kat artarak 14 Ekim’de 2018’da 1350 kayıtlı koşucuya ulaştı.

Küçük yaştakilere sporu sevdirmeyi amaçlayan ve yaşları 4 ila 12 arasında değişen çocuklar için düzenlenen Bambi Koşuları, 4-6 yaş tüm katılımcıların “birinci” olması ile sonuçlandı. 6 yaşına kadar çocuklar, “1” numarayı takarak koştu, kazanma ya da kaybetme stresi olmadan doğada spor yapmanın keyfini çıkarttı. Son adidas Geyik Koşuları’ndakatılımcıların yüzde 21’ini 4-12 yaş arasındaki çocuklar oluşturdu.

TÜRKİYE’NİN “EN EĞLENCELİ” YARIŞ ORGANİZASYONU

adidas Runners İstanbul ekibinin bitişe 50m kala kurduğu motivasyon noktası koşuculara son düzlükte enerji verdi. Runtastic kullanıcılarının günün sonunda adidas’tan sürpriz hediyeler kazandığı hafıza oyunu parkurdaki rekabeti etkinlik alanına taşıdı. ‘’Sadece Hit’’ müzik parolasıyla Pal Station’dan Dj Festo, Redbull müzik aracından katılımcıları coştururken, 4-12 yaş grubu çocuklar için kurulan atölyeler ve oyunlar görülmeye değerdi.

adidas Geyik Koşuları’nın vazgeçilmez imzası olan etkinlik alanı, süper parkuru ve ikram tüneli, yarışmacılara yine eşsiz bir deneyim yaşattı. Orman patikalarında koşup “ünlü” Geyik Sofrası’na giren sporculara 20 çeşit yiyecek içecek ikramı yapıldı.

Tohum Otizm Vakfı yararına yapılan çay satışında yüzlerce bardak çay içildi. Yarış sonunda 4K-14K ve 28K parkurlarında en iyi dereceleri elde eden yarışmacılara adidas hediye çekleri ve sponsor ödülleri dağıtıldı.

Yılın son adidas Geyik Koşuları 9 Aralık 2018 tarihinde yine Belgrat Ormanı’n da yapılacak. Ayrıntılı bilgi ve kayıt için www.geyikkoşulari.com sitesini ziyaret ediniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register