Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Adidas Geyik Koşuları


Geyik Koşuları 2018’de Adidas ile devam ediyor. Yılın üçüncü Adidas Geyik Koşuları 14 Ekim’de Belgrad Ormanı’nda, İstanbul’un en kalabalık patika koşusu olarak gerçekleşecek. Kadın katılımcıların yoğunlukla 4K parkurunu tercih ettiği etkinlikte, katılımcılar Geyik parkurunu bu kez yağmurda keşfedecekler.

İstanbul’un en önemli koşu etkinliklerinden biri olan Adidas Geyik Koşuları, Belgrad Ormanı’nın sürprizli ve saf kalmayı becermiş özel parkurunda, eşsiz doğayı deneyimleme imkânı sağlıyor.

Adidas Geyik Koşuları katılımcılarını yarış sonunda, kendi ününü yaratmış Geyik Sofrası ikramları ve Pal FM DJ performansı bekliyor.

Adidas Geyik Koşuları yetişkinler için 4K, 14K, 28K ve 4-12 yaş grubu sporcular için Bambi parkurlarından oluşuyor. 4 – 6 yaş aralığındaki çocuklar zamanlama tutulmadan, hepsi ‘birinci‘ olarak 200 metre, 7 – 9 yaş aralığındakiler 300 metre ve 10 – 12 yaş aralığındaki çocuklar ise 500 metre koşacak, terleyecek ve kazanacaklar.

Yetişkin parkurlarında yaklaşık 1000, 4-12 yaş aralığında 250’den fazla kayıtlı koşucusu bulunan etkinlikte, çocuklar için özel atölyeler, yüz boyama ve sürpriz etkinlikler bulunuyor.

2018’de, Adidas ile devam eden Geyik Koşuları’nın üçüncüsü 14 Ekim’de İstanbul Belgrad Ormanı’nda koşulacak.

Adidas, geçen sene, tüm dünyaya yayılmış olan koşu hareketi Adidas Runners’ı, dünyadaki önemli koşu şehirlerinden biri olan İstanbul’a taşıdı. Bir koşu kulübünden çok daha fazlası olan Adidas Runners İstanbul’un bu yıl ki mottosu ‘Bugün Koşuyoruz‘, Geyik Koşuları’nın felsefesi ile de çok örtüşüyor. Adidas , 2018 yılı ile bu mottosunu Geyik Koşuları’na taşıyor.

2018 yılında da Adidas ile yenilenen Geyik Koşuları, kendine has parkuru ve kendine has deneyimi ile saf doğayı deneyimleme imkânı veriyor. Koşu sporuna enerjisini vermiş ve macera seven herkes için unutulmaz bir deneyim sunan Adidas Geyik Koşuları’nın doğal alanında yapılan koşusu, yumuşak zeminde yapılandan daha sağlıklı. Adidas Geyik Koşuları’nın bu saf parkuru, darbeye daha az imkân veriyor ve düz yoldaki tekdüze adımların aksine dengeli bir koşu sağlıyor.

Geyik Koşusu’nun her üç katılımcısından biri kadın ve yine her üç katılımcısından biri yeni koşmaya başlıyor. 2013’ten bu yana, kadın katılımcı sayısı artıyor ve koşmaya yeni başlayanları hedefleyen 4K parkuru en büyük ilgiyi kadın koşuculardan görüyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register