Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ağız Sulandıran Mısır!


İki küçük mısır 170 kaloriye karşılık mideyi tok tutan 4 g lif içeriyor. Yani mısırı önce yiyin, sizi ızgaradaki her şeyi mideye indirmekten kurtarır.

ÇİĞ: Meksika Salatası

425 g siyah fasulye konservesinin suyunu süzün. 2 mısırın ayıklanmış taneleri, 1 doğranmış domates, ½ doğranmış kırmızı soğan, 3 yemek kaşığı misket limonu, 1 tutam maydanoz yaprağı, ½ ince doğranmış jalapeno biberi, ½ çay kaşığı tuz ve ½ çay kaşığı kimyonla karıştırın. 1 kıyılmış avokadoyu ekleyin. 4 kişiliktir.

IZGARADA: Otlu Mısır Koçanı

Izgarayı orta ateşe ayarlayın. Bir kâsede 115 g (oda sıcaklığında) tereyağını 2 yemek kaşığı taze otlarla (fesleğen, maydanoz, dereotu, kişniş) karıştırın. 8 mısırın yapraklarını ve püsküllerini ayıklayın, ızgarada döndürerek yumuşayana kadar toplam 8 dk pişirin. Otlu tereyağı sürüp tuzlayarak servis edin. 8 kişiliktir.

TAVADA: Kremalı Mısır Taneleri

Orta ateşe aldığınız bir tavada 1 yemek kaşığı tereyağını eritin. İnce kıyılmış 2 arpacık soğanı 3 dk kavurun. 60 ml beyaz şarap ekleyin, 2 dk yavaş yavaş kaynasın. 350 g mısır tanesi ve 80 ml kremayı ilave edin. En az 5 dk daha yoğunlaşana kadar bekleyin. Tuz ve karabiber serpip servis edin. 4 kişiliktir.

MUHAFAZA: Her An Hazır Taze Mısır

Haşlanmış veya ızgarada pişmiş bir mısır koçanının sivri ucu yukarı gelecek şekilde doğrama tahtasına koyun. Bıçakla yukardan aşağıya keserek tüm taneleri ayıklayın ve bir buzdolabı poşetine aktarın. Havasını alıp düz şekilde buzluğa yerleştirdikten sonra ara ara sallayarak tanelerin birbirine yapışmasını engelleyin.

You don't have permission to register