Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Akut, İstanbul Maratonu’nda


AKUT Arama Kurtarma Derneği, daha çok insanın yaşamına dokunmak ve zor durumdaki hayatları kurtarmak için bu yıl da İstanbul Maratonu’nda destekçileriyle yerini alıyor. 11 Kasım 2018 Pazar günü gerçekleşecek 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda ‘Her Adım Bir Hayat‘ sloganı ile koşacak olan AKUT, hedeflenen bağış miktarlarına ulaşabilmek için bir ay boyunca tüm gücüyle çalışacak.

Mart 2008’de, yurt dışında ‘charity run‘ olarak bilinen kolektif yardımseverlik koşusunu Türkiye’de tanıtmak ve yaygınlaştırmak için kurulan ilk sivil toplum oluşumu olan Adım Adım‘ın da desteklediği AKUT, 11 Kasım 2018 tarihinde düzenlenecek 40. Vodafone İstanbul Maratonu‘na bu yıl da gönüllü koşucularıyla katılıyor. AKUT, bir ay boyunca toplayacağı bağışlar sayesinde yardıma ihtiyaç duyan daha fazla canlının yanında olmayı hedefliyor.

AKUT, geçen yıl İstanbul Maratonu’nda topladığı 182.000 TL’lik bağış sayesinde, sadece bu yıl içerisinde 177 insan ve 124 hayvan kurtararak toplam 301 yaşama dokunmayı başardı. Bunun dışında yine gönüllülerin özverili çalışmaları ve bağışçıların destekleriyle gerçekleştireceği operasyonlar için araç ve malzemelerini yenileme imkânı buldu. Düzenlediği eğitimlerle kendi gücünü yükseltme, başkalarının meydana gelebilecek afetlere hazır olmasını sağlama ve geleceği daha sağlam bir şekilde karşılama yolunda gereken adımları attı.

Siz de ‘Adım Adım‘ oluşumunda AKUT için bu projeyi destekleyebilir, iyilik peşinde koşabilir, nice hayatlar kurtarılmasına yardımcı olabilir ve küçük bir destekle tanımadığınız bir yaşamı kurtarabilirsiniz.

Hep Beraber Koşalım; Hep Destek Olalım!

Maratona katılmak için;

Bireysel Kayıt Tarihleri: 10K ve 15K 30 Eylül 2018, 42K ve Halk Koşusu 30 Ekim 2018

Toplu Kurumsal Kayıt Tarihi: 30 Ekim 2018

Kayıt adresi: https://www.maraton.istanbul/ (10K, 15K ve 42K kaydı ücretli; ‘Halk Koşusu‘ ücretsizdir.)

Kampanya oluşturma ve STK seçme tarihi: 15 Ekim 2018

Kampanya ve koşucular için bağış toplama başlangıcı: 29 Ekim 2018

Geç Kayıt Tarihi: 8-10 Kasım 2018 / Maraton ve Spor Fuarı – Yenikapı

İstanbul Maratonu: 11 Kasım 2018 Pazar

Kampanya ve bağış toplama son tarihi: 25 Kasım 2018

Ayrıntılı bilgi için: http://www.adimadim.org


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register