Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Amerikan Kültürünün En Popüler Sporunun Adı Nedir?

Hadi’nin Spor Gecesi ipucu sorusu belli oldu. Amerikan kültürünün en popüler sporu 8 Kasım 2018 tarihli Hadi yarışmasının 20:30 ipucu sorusu olarak soruldu. 

Amerika deyince akla gelen spor ‘Amerikan Futbolu‘. Bizim için ‘futbol‘ neyse onlar için ‘Amerikan Futbolu‘ da o. Hadi’nin perşembe günü Spor Gecesi ipucu sorusu sosyal medya hesabından yayınlandı. ‘Amerika’nın en popüler sporu nedir?‘ olan ipucu sorusunun cevabı ‘Amerikan futbolu‘.

AMERİKAN FUTBOLU TARİHİ

Amerikan futbolu her takımında 11 kişi bulunan ve 2 takımla oynanan bir spordur. Oyundaki amaç, takım hücumdayken topu pasla ya da koşuyla, savunma takımına kaptırmadan, karşı tarafın saha sonuna ulaştırmaktır.

Amerikan futbolu, Amerika’da Rugby’den esinlenerek ortaya çıkarılmış bir spordur. İlk maç 6 Kasım 1869 tarihinde, Rutgers ve Princeton adlı iki kolej takımı arasında, rugby-futbol kuralları karışımı kurallar altında oynanmıştır. 

Ligin şampiyonluk maçı olan Super Bowl, dünyanın en çok izlenen spor etkinliğidir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register