Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ankara Yarı Maratonu ve 10K Koşusu


Ankara Yarı Maratonu ve 10K Koşusu 22 Nisan 2018 tarihinde, Eymir Gölü’nde gerçekleşecek. Yarı Maraton saat 10:00’da, 10 Km Koşusu saat 10:15’da başlayacak. Yarışma Türkiye Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak.

Dereceler

  • Yarı Maraton Erkekler Baraj Derecesi : 1:00:00
  • Yarı Maraton Kadınlar Baraj Derecesi : 1:05:00
  • 10K Erkekler Baraj Derecesi : 00:30:00
  • 10K Kadınlar Baraj Derecesi : 00:33:00

Eymir Gölü

Eymir gölü, Ankara sınırlarında bulunan, arazisi Orta Doğu Teknik Üniversitesi’ne ait olan küçük göllerimizden biridir. Burası ODTÜ Spor Kulübü kürek takımının çalışması için düzenlenmiş olup, gölün kenarında takımın kayıkhanesi bulunmaktadır. Gölün kendisine özel olan florası doğal bir güzellik oluşturmaktadır. Özellikle kışın donan göl ziyaretçileri için oldukça güzel bir manzaraya yol açar. Eymir gölü şehirde ODTÜ ile özdeşleşen bir isimdir. 1986 yılında ODTÜ mezunları tarafından kurulmuş Eymir Kültür Vakfı adını bu şekilde almıştır.

Eymir Gölü Spor Etkinlikleri

Gölde su sporları önceden yapılıyordu. Bunun yanında kadife, turna, yayın, sazan balıkları olduğundan balıkçılık yapılabiliyordu. Fakat günümüzde doğal yaşlanma süreci, beslenmeyle ilgili sorunlardan balık ölümleri ile kuş türlerinde azalma görülmektedir. Günümüzde kürek ve su sporları, piknik, oltayla balıkçılık yapılabilir. ODTÜ tarafından düzenlenen kürek kurslarına katılım mümkündür. Kürek takımı da antremanlarını Eymir gölünde yapmaktadır.

Parkur

Koşu parkuru, ODTÜ arazisi içinde yer alan Eymir Gölü’nün çevresinde yer almaktadır. 10 Km’lik asfalt zeminden oluşan parkurun neredeyse tamamı düz bir zemindir.


About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register