Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Anneler de Maraton Koşar

Geri1 of 2İleri


Üç yaşından küçük iki çocuk sahibi koşucumuz, annelik ve antrenman dengesini çok iyi ayarlıyor.

ABD’li Stephanie Bruce, 15 ay içinde iki kez doğum yapmış bir kadın. Zaten karnı da bunu gösterir nitelikte: Profesyonel maratoncuların aksine parçalı kaslara değil, gevşek ve çatlak izleriyle kaplı bir karna sahip. 32 yaşındaki Bruce, geçtiğimiz bahar ayında Instagram hesabından karnının fotoğrafını paylaştı ve bu fotoğraf içtenliği sayesinde oldukça fazla ilgi gördü. Şimdilerde ise yarışlara katılmaya devam ediyor, antrenman ve aile fotoğraflarını takipçileriyle paylaşıyor.

Geçen sene Nisan ayında 10K’yı 32:14.42’lik süreyle tamamlayan Bruce, Rio Olimpiyatları’nda yarışabilmek için ihtiyacı olan 32:15’lik süreyi kıl payı geçerek hedefine ulaşabilmişti. Olimpiyat deneme koşularında 34:27.48 süreyle 20’nci olarak hayal kırıklığı yaşadıktan sonra, maratonlara hazırlanmaya başladı ve Aralık ayında koşulan Kaliforniya Maratonu’nda 2:32:37’lik süreyle ikinci oldu.

Bruce bunu başarabilmek için haftada 130-140 kilometre koştu ve uykusundan feragat etti. Eşi Ben de kendisi gibi elit koşucu. Bu sayede çocukların günlük bakımı için Arizona’daki takımları Northern Arizona Elite’in antrenmanlarına dönüşümlü olarak gittiler. Ben Rosario erkeklere ve kadınlara koşu antrenmanı yaptırıyordu ve Bruce ekibini çok seviyordu. Takımlarının muhteşem olduğunu belirten Bruce, “Hepimiz birbirimizi destekliyorduk. Birimiz düştüğünde diğerimiz onu kaldırıyordu” diyor. Bu baharda ise farklı mesafelerde yarışmayı planlıyor, “Değişik yarış taktikleri uygulamak ve kendimi farklı seviyelerde sınamak istiyorum” diyor. Bir diğer hayali ise 10K yarışlarında dünyaca bilinen bir takım oluşturmak. İki çocuktan sonra hayatın ne kadar öngörülemez olduğunun ise farkında.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register