Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Antrenman Ortamı Ne Kadar Önemli?

Bir spor salonuna yazılmanızın tek sebebi, forma girmenin en kolay yolu olarak bunu görmeniz olabilir. Ancak salona gitmek için motivasyonunuz yoksa belki de artık bir şeyleri değiştirmenin zamanı gelmiştir.

Kişisel eğitmen Ollie Lawrence, kendinize nasıl bir ortamda en iyi performansı göstereceğinizi sormanızı öneriyor. Belki tamamen yalnız olduğunuz bir yerde, belki bir koç veya eğitmenle bire bir çalıştığınızda ya da belki de bir grup insanla beraberken… Ayrıca iyi bir gelişim gösterebilmek için sakin, rahat bir ortama mı yoksa biraz daha baskı altında hissedeceğiniz bir alana mı ihtiyacınız olduğuna dikkat etmelisiniz.

Peki ya ideal ortamınız, antrenman planınızda belirlediğiniz yer değilse? Ufak değişikliklerle bu durumu nasıl düzeltebileceğinizi görmeye çalışın. Örneğin, birileriyle beraber çalışırken en iyi performansı gösteriyorsanız yalnızken yaptığınız spor size yeterli gelmeyebilir. O yüzden bunun yerine, şehrinizde bir koşu kulübü bulun veya birkaç arkadaşınızdan size katılmalarını isteyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register