Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Antrenman Parfümlerini Denemeli misiniz?


Terlemeyi hedeflemek için antrenman yapmanız, öyle kokacağınız anlamına gelmiyor. 

Antrenman ve parfüm sözcükleri, çok tatlı vücut mist’lerinin bulutlarıyla dolu bir soyunma odasını anımsatabilir; ancak bizi dinleyin.  Parfüm aboneliği hizmeti  veren Scentbird.com’a göre, en üst üç araştırmadan biri “antrenman parfümleri” için yapıldı;  teori de kullanıcıların spor salonunda enerjiyle dolmak ve çoşkulu olmak için yardım istediği yönünde. Ancak sizin severek sıktığınız o koku, başkasını bayıltacak derecede olabilir. Bu nedenle Brooklyn’deki  MCMC Fragrances’ın kurucusu ve parfümör olan Anne McClain’e kokma ve terleme ile nasıl (sorumlulukla) kurtulacağımızı sorduk.

1/ YAĞLARI DENEYİN

Çoğu koku spreyi, alkol bazlı; ayrıca su ve hava gibi ortamlarda daha uzun süre taşınmaya eğilimli. (Ayrıca bu kokular kıyafetlerden de uzun süre gitmiyor) Vücudunuza direk olarak uygulanan ve kokuyu kısa çevrenizden uzak tutan bir yağı deneyin.

2/ TURUNÇGİLLERE SADIK KALIN

Hassas burunlara göre daha hafif ve daha az fark edilebilir olan çiçeksi ve bitkisel notalar, enerjiyle en çok ilişkilendirilen kokular.  Örneğin, bergamotun  aromaterapötik özelliklerine güvenebilirsiniz. Daha dikkat dağıtıcı olan ud gibi ağır notlardan kaçının.

3/ NAZİK OLUN

En güçlü üst notaların dağılabilmesi için egzersizden 20 dakika önce uygulayın. Özellikle bir yoga stüdyosu gibi sınırlı alanlar için önemli.

 

 

 

You don't have permission to register