Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Antrenmanı Çeşitlendirmek

Kardiyo günü? Göğüs günü? Gluteus medius günü? İhtiyacınız olan, bütünleşik bir düşünce yapısı.

ESKİ KURAL
Ağırlıklar kas kazandırır ve kardiyo kalori yakar. Bu nedenle, kendinizi koşu bandına zincirlemek sizi kesinlikle vücut yağ oranı hedefinize hızla ulaştıracaktır.

YENİ KURAL
Bu, Game of Thrones’daki Mountain gibi görünmekle Bruce Fordyce arasında bir seçim değil,” diyor Londra’daki antrenman salonu Workshop Gymnasium’un performans koçu Artur Zolkiewicz. “Hem kardiyovasküler antrenman hem de ağırlık çalışması yağ yakmanıza yardımcı olacaktır. Müşterilerimin nabzını yüksek tutmak için ağırlık setlerinin arasına yüksek yoğunluklu egzersizler ekliyorum. Ayrıca kardiyo içerikli bitirici egzersiz de ekleyebilirsiniz. Her antrenman dalını farklı günlerde uygulamanız için bir sebep yok.

Kilo vermeye çalışırken kendinizi adadığınız bir direnç antrenmanı programı sürdürmenin elle tutulur faydaları var. International Journal of Obesity’deki bir incelemeye göre, günlük toplam enerji harcama miktarınıza kaslarınız yüzde 20’lik yüksek bir katkı sağlarken yağ kütleniz bu enerjinin yalnızca yüzde 3’ünü kullanıyor. O nedenle, kas kazanmak yağsız kalmak için kritik önem taşıyor.

Embody Fitness’tan vücut dönüşüm uzmanı Chris Walton’ın ifadesine göre, “Haftada 168 saat var, yani günde bir saat antrenman yapsanız bile dinlenmek için hâlâ 161 saatiniz vardır. Bu, sizin en fazla kalori yaktığınız zamandır. Daima tüm vücut antrenmanları kullanmamızın sebebi de bu. Kas kazanmak, daha fazla kalori yapmanıza yardımcı olacak bir numaralı unsurdur.

Beş adet üst ve alt vücut egzersizinden oluşan bir istasyon yaratmayı deneyin, ardından 15 dakika içinde her hareketi sekiz ila 10 tekrar arası yaparak istasyonu tekrarlayın. Kaç tur tamamladığınızı not edin ve bir sonraki antrenmanınızda skorunuzu geçmeye çalışın. Kardiyo yaparken sonu olmayan kötü müzik videoları döngüsüne somurtarak bakmak zorunda kalmayacak olmanız, daha da iyi bir teşvik olmalı.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register