Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Antrenmanlarda Kendinizi Yorgun Hissetmenizin 9 Nedeni

Geri1 of 9İleri


Antrenman yapmaya başlıyor ve dakikalar içerisinde kendinizi yorgun hissetmeye başlıyorsanız, bu olumsuz durumun nedenlerini çözmeniz gerekiyor. 

Untitled-1

1- Uykusuzluk ve stres 

Stresli günler, kötü uyku ya da her ikisi birden… Her iki etken de antrenmanlarınızı sabote edebilir. Antrenmanın henüz ortasındayken enerjinizin tükenmiş olduğunu hissederseniz, ilk bakmanız gereken şey, yaşamınızdaki son birkaç hafta olmalı. Kendinize şu soruyu sorun: ‘‘Son zamanlarda kaliteli ve düzenli bir uyku uyuyor muyum?”

Dahası, antrenmanın da vücut üzerinde stres yarattığını ve stresin birikebildiğini bilmelisiniz. İş, uyku ya da ilişki konularında sıkıntılarla boğuşuyorsanız, antrenman esnasında da vücudunuzun etkileneceği aşikar.

İlginizi çekebilir:  Süper Altılı: İhtiyaç Duyabileceğiniz 6 Antrenman 

Ne yapabilirsiniz? Notlar almak mantıklı olabilir. Her antrenmandan sonra, antrenmanda kendinizi nasıl hissettiğinizi, o günkü stres seviyenizi ve ne kadar uyuduğunuzu not alabilirsiniz. Belirecek tabloda düzenli olarak az uyuduğunuz, stresinizin yoğunlaştığı ve antrenman kalitenizin azaldığı gibi sonuçlar ortaya çıkarsa, neye nasıl müdahale edebileceğinizi daha iyi görebilirsiniz. 

Geri1 of 9İleri
You don't have permission to register