Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Antrenmanlarınız Ortalamanın Altında Mı?

Bitiş çizgisine daha hızlı varmak istiyorsunuz, ama antrenmanlarınız hala ortalamanın altındaysa ne yapmalı?

Olimpik triatlet Barb Lindquist (2004 Atina oyunlarında 9’uncu olmuştu) 2000 yılındaki Ironman Hawaii’ye katıldığında, yaptığı antrenmanlar yoğun olarak olimpik 10K koşularına odaklanmıştı. Yol üzerindeki takviye istasyonlarını yürüyerek geçmesine rağmen maratonu 3:40:39 gibi bir süreyle, 19’uncu sırada tamamladı. Şimdi ise Wyoming’de bir koşu koçu olan Lindquist, aynı yöntemi genç triatletlere de öneriyor. Boston’daki RunnersConnect’in baş eğitmeni ve sahibi Jeff Gaudette, gündelik olaylar ya da bir sakatlık yüzünden planladığınız antrenmanları yapamadıysanız, yürüyüş molalarının bir yarı maratonu ya da maratonu rahatça tamamlamanıza yardım edeceğini söylüyor.

GERÇEKLEŞTİR: Takviye istasyonlarını yürüyerek geçin ya da daha önceden bir koşu-yürüyüş aralığı belirleyin. Colorado’dan antrenör Bobby McGee, sporcuları genellikle 9 dakikalık bir koşu ve 1 dakikalık bir yürüyüş ile başlatıyor ve size en uygun aralığı bulmanız için bu sürelerle oynamanızı istiyor. Yeter ki yürüyüşleri kısa tutmayı unutmayın: Rebekah Mayer, en verimli sürenin 30 saniyeden 1 dakikaya kadar olduğunu belirtiyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register