Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Atlet Beslenmesi

Atletlere satılan beslenme “biliminin” çoğu doğru değil.

Bolca farklı meyve ve sebzelerden proteinler ve tam tahıllardan oluşan, pek fazla şeker veya işlenmiş yiyecek içermeyen sağlıklı bir beslenme düzeniniz varsa, muhtemelen iyi durumdasınız demektir.

Ancak yaşınız ilerledikçe kas kaybetmekten kaçınmak istiyorsanız, birkaç ufak düzeltme yapmaya değer. Triatlet ve beslenme uzmanı Dr. Asker Jeukendrup’un tavsiyesini dinleyerek beslenme düzenindeki protein miktarını ve gün boyunca protein tükettiğiniz öğün sayısını artırın. Ek faydası: Johnson & Johnson Human Performance Institute’un egzersiz fizyolojisi başkanı Chris Jordan, herhangi bir öğününüze ekleyeceğiniz proteinin yediklerinizin glisemik indeksini etkili bir şekilde düşüreceğini söylüyor. Bu nedenle, kan şekeriniz düşmeden yulaflı, damla çikolatalı bir kurabiye yemek isterseniz üzerine badem ezmesi sürün.

Ayrıca 41 yaşındaki Jeff Bercovici, günlük olarak 3 ila 5 miligram kreatin tozunu genellikle bir smoothie’ye veya bir bardak süte ekleyerek antrenman öncesi veya sonrası tüketmeye çalıştığını da söylüyor. Kas kazanabilme ve koruyabilme gücünde kreatinin fark edilir bir etkisi olmuş.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register