Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ayak Parmaklarına Dokunamamak


Fit olduğunuzu düşünüyorsunuz ancak hiç ayak parmaklarınıza dokunmayı başaramadınız. Bu o kadar önem arz eder mi?

Bu, sizin amacınıza bağlıdır. Kulağa zayıf kalça mobilitesi gibi geliyor; birçok erkek bu durumdan mustarip. Birincil endişeniz plaj vücuduna sahip olmaksa, bu durumun sizin için büyük bir engel olma ihtimali düşüktür. Ancak sadece estetikten daha fazlasının peşinde olduğunuzu farz edelim. Güç, çeviklik ve squat, deadlift gibi büyük bileşik hareketlerde dikkatleri çeken kişisel rekorlar için esnek eklemler önemlidir ve mobilite eksikliği size engel olacaktır. Hareket antrenörü Ollie Frost, antrenman esnasında az az ve sık sık yaklaşımını savunur.

İster yatmadan önce, ister ağır kaldırışlar yaptığınız setlerin arasında, birkaç temel egzersiz seçin ve mümkün olduğu zamanlarda bunları uygulayın. Bağ dokularınıza yeniden biçim vermek aylar alabilir, bu yüzden şimdi başlayın. Yıl bitmeden vücudunuzu yenilemiş olacaksınız.”  diyor.

Hâlâ nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Zayıf yönünüzle eşleşen bir hareket seçin (sağda) ve rakamlarınızın yükselişine tanık olun. Devam edin, esneyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register