Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Ayaktayken Giren Kramplar

Kramplar, ayağınızın taban çukurunda oluşan keskin bir acı. O bölge yukarı çekiliyormuş hissi de verebilir.

Kramp Neden Ortaya Çıkar?

Ayakta kramp oluşumu, vücuttaki kas kasılmalarını düzenleyici kimyasallar olan elektrolitlerin dengesizliğinden kaynaklanabilir. Bu gibi besinleri ter yoluyla çok fazla kaybederseniz, vücudunuzun elektriksel tepkileri karman çorman olabilir ve bu da kas kasılmalarına ve kramplara yol açar. Ayaktaki kramplar kas yorgunluğunun da bir göstergesi olabilir. Egzersiz Fizyoloğu Dean Somerset, uzun bir yarışta ayaklarınızı durmaksızın germenin ve esnetmenin kaslarınızı gereğinden fazla çalıştırdığını söylüyor.

Krampın Çözümü Nedir?

Dik ve hareketsiz durun. Ağırlığınızı krampın olduğu ayağınıza verin ve mümkün olduğunca yüklenin. Eğer iyi gelirse, başparmaklarınızı ayırmaya odaklanın. Gerekirse diğer ayağınızı havaya kaldırın ve tek ayak üzerinde durun. Tüm ağırlığınızla kramp giren ayağınızın üstünde 1 dakika kadar bekleyin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register