Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bacakları Kalınlaştırmak İçin Ne Yapmak Lazım?


Kısa zamanda yüksek oranda kalori yakmanızı sağlayan spinning, kilo vermene ve vücudunu şekillendirmeye yardımcı oluyor. Peki spinning bacakları kalınlaştırır mı?

Spinning sabit bisiklete binme aktivitesinden farklı ve yoğundur. Aktif egzersiz yapıyorsan ve aerobik performansınız iyi durumdaysa tabii ki yapabilirsiniz. Aerobik egzersizler vücudun genel oksijen tüketimini (VO2Max) geliştirir. Spinning bu seviyeyi üst sınırlara kadar zorladığından yeni başlayanlar için uygun olmayabilir. Bacakları kalınlaştırma meselesine gelince; spinning bacak kaslarında hızlı bir şekillenmeye sebep olur. Fakat kalınlaşma dediğimiz konu, kadınların fizyolojik yapısı, vücut tipi farklılığı gibi etmenler nedeniyle düşünülen seviyede olmaz. Erkeklerde ise yağsız bir bacağı kalınlaştırır, kas gelişimini sağlar. Alternatif olarak yüksek yoğunluklu interval egzersizler (HIIT) de yapılabilir.

Kemal Uysal, Five Element / Kemal Uysal Akademi Kurucusu, Profesyonel Koç, Atlet Koçu ve Sağlıklı Yaşam Danışmanı

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register