Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Barfiks Gerçekleri


Barfiks egzersizi kollarınızı, omuzlarınızı ve sırtınızı şekillendirmenin en etkili yollarından biri. Ancak yeni yapılan bir ankete göre, şınav ve burpee’den iki kat daha fazla korkulan bir egzersiz. Peki bu bize engel olacak mı? Hayır! Sertifikalı Ağırlık ve Kondisyon Uzmanı Tony Gentilcore, barfiksin nasıl “çekilebilir” olduğunu ipuçlarıyla anlatıyor:

Haftada bir kez, yerde barfiks hareketini taklit edin: Yere sırtüstü uzanın, ayak bileklerini çapraz yapın ve dirsekleriniz vücudunuzun yanında olacak şekilde (barı göğsünüzde tutarmış gibi) bacaklarınızı ve kafanızı yukarıya doğru kaldırın. 10 saniye bu pozisyonda bekleyin.

Haftada iki kez, çekme gücünüzü TRX row egzersizleri ile arttırın. TRX’in askı aparatının altındayken yürüyerek hareketi zorlaştırabilirsiniz. Aparatın tam altındayken bedeninize daha az yük biner, uzaklaştıkça bedeninizi kaldırmak zorunda kalırsınız.

Haftada üç kez,  ağırlığınızı barın üzerinde tutma çalışması (negatif barfiks) yapın: Zıplayın ve barı tutun, kollarınızı bükerek çenenizi  barın üstüne getirin. Ardından kendinizi olabildiğince yavaş şekilde aşağı sallandırmayı deneyin.

You don't have permission to register