Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bel Ağrılarına Son Verin

Geri1 of 2İleri


Uzun bir günün ardından belinizdeki ağrılarla baş başa kalıyorsanız, antrenman programınıza cossack squat’ı ekleyerek postürünüzü daha sağlıklı bir hale getirebilirsiniz.

Yüksek yoğunluklu antrenman programları  korku yaratmasa da, iş yerinizde geçen zaman aleyhinize işliyor olabilir. Tarih boyunca her türden yorucu işe koşan erkekler, şimdilerde bir ekran karşısında eğilip bükülüyor. Masa başında kamburunuzu çıkararak geçirdiğiniz saatler hem ağrıya neden oluyor hem de gelişim sürecinizi yavaşlatıyor. Üstelik hızlı sonuçlar almak adına işten çıktıktan sonra yaptığınız yüksek yoğunluklu interval antrenmanlar sorunu daha da büyütüyor. Kısacası biraz yavaşlamanız lazım.

Ağırlığı başınızın üzerinde tuttuğunuz, kontrol odaklı cossack squat egzersiziyle kamburlaşan omuzlarınızı sıfırlayabilir, kalça fleksör kaslarınızı açabilir ve merkez bölgenizi kuvvetlendirerek sakatlığa mahal vermeyen bir postüre sahip olabilirsiniz.

Mobilite tutkunu antrenör Ollie Frost, “Hareketi rahatça yapana dek vücut ağırlığınızı kullanın ve haltere ekstra ağırlık takmayın. Halteri başınızın üzerine kaldırdıktan sonra kaburgalarınızı aşağıda, sırtınızı düz ve göğsünüzü dik tutun. Bu tavsiyelere uyarak sadece sakatlıktan korunmakla kalmaz, aynı zamanda masa başındaki saatleri daha iyi bir postürle geçirirsiniz” diyor.

Mobilitenizi artırmak için cossack squat egzersizini antrenman programınıza ekleyin ve hareketi her yön için 3 tekrardan 4 set şeklinde yapın. Hareketi haftada üç kez, antrenman programlarınızın sonunda uygulayabilirsiniz. Bu ay ağrılara veda etme zamanı.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register