Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Berlin Maratonu’nda Zafer Kipchoge’un Oldu!

Berlin Maratonu’nu 2 saat 3 dakika 32 saniyelik derecesiyle kazanan Kenyalı atlet Eliud Kipchoge zorlu maratonda kariyerinin ikinci zaferine ulaştı.

Uzun süredir merakla beklenen ve Dennis Kimetto’nun 2:02:57’lik dünya rekorunun tehdit edileceği düşünülen 2017 Berlin Maratonu’nda zafer Eliud Kipchoge’un oldu.

 Guye Adola’nın sürprizi!
Berlin’de önceki yıllarda zafere ulaşmış Wilson Kipsang ve Kenenisa Bekele gibi isimlerin yarıda bıkratığı yarışa kariyerindeki ilk maratonu koşan Guye Adola damga vurdu. Etiyopyalı atlet yüksek tempoyla götürdüğü yarışı son 5 kilometreye kadar lider götürdü. Ancak 27’nci kilometreden itibaren sürekli hızını artıran ve iyi bir ritim yakalayan Kenyalı atlet Eliud Kipchoge son 2 kilometredeki karşı konulamaz atağıyla Adola’yı yakaladıktan sonra arayı açtı ve 2:03:32’lik derecesiyle finiş çizgisini ilk sırada geçti.

Üst üste 7. maraton zaferi

Bu zaferle beraber Berlin Maratonu’nda ikinci kez podyumun zirvesine çıkan 32 yaşındaki atlet, katıldığı son 7 maratonu da kazanarak formunu sürdürdü. Podyumun ikinci basamağında 2:03:46’lük derecesiyle günün sürpriz ismi Guye Adola yer alırken, Etiyopyalı bir diğer atlet Mosinet Geremew 2:06:12 ile finiş çizgisini üçüncü sırada geçti.

You don't have permission to register