Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bilmece

Okuyucularımıza arada bir bilmece soruyoruz. Hepsi de önemli bilgiler içeren sorular oluyor bildiğiniz gibi. Bu sefer de kondisyonla alakalı. Kahvaltınıza ne ekleyerek dayanıklılığınızı arttırırsınız?

Her geçen gün yeni bir süper yiyecek ve faydaları ortaya çıkmaya devam ediyor. İşte bir yenisiyle de bu bilmecemizde karşınızdayız. École Polytechnique Fédérale de Lausanne tarafından yapılan bir araştırmaya göre, nar çekirdeğinin içinde bulunan bir molekül, hücrelerin mitokondrilerini geri dönüştürme kapasitesini artırıyor ki mitokondrileri hücrelerinizin pili olarak görebilirsiniz.

Yapılan araştırmada, bu maddeden oluşan bir serum verilen farelerin diğerlerine göre koşu dayanıklılığının yüzde 42 daha fazla olduğu görüldü. Aynı deneyin insan deneklerle yapılacak olanı da yolda, ancak onun sonuçlarını beklerken kahvaltıda hazırladığınız mısır gevreği kâsenize ya da smoothie’nize yeni bir ekleme yapmaktan zarar gelmez. Belki bu şekilde bir sonraki koşunuzda yeni bir rekorun da ilk tohumlarını atmış olursunuz.

Cevabımız: Nar çekirdeği

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register