Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bilmece


Hangi ikiliyi gece tüketmek bir ayda fazladan 3 kg yağ yakmanızı sağlar?

Kilo vermek aslında kolay bir iş değil. Sabah erkenden uyanmak ve antrenman yapmak, size sunulan tatlıyı reddetmeyi başarmak… Tüm gün boyunca birçok farklı mücadele, zayıflama yolunda karşımıza çıkar. Bazen bu baskı sadece yatağa geri döndüğümüzde geçer. Bu satırları okuyorken iç geçiriyorsanız, size güzel haberlerimiz var.

Oxidative Medicine and Cellular Longevity’de yayınlanan bir araştırmaya göre, uyumadan bir saat önce ananas ve muz tüketmek bir ay içinde fazladan 3 kg yağ yakmanızı sağlıyor. Dahası, melatonin hormonunun yüzde 266’ya kadar daha fazla salgılanmasını sağlayarak uykunuzu da daha kaliteli hale getiriyor. Hayatın üzerinizde yarattığı stresin ve akıllı telefonunuzun uykunuza nasıl zarar verdiğini düşünürsek, bu hiç de küçümsenecek bir fayda değil. Uzun lafın kısası, gece yatmadan yapacağınız ufak bir muz-ananas atıştırması, size kaliteli bir uyku sunarken yağlarınızı da eritecek. Daha ne olsun!

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register