Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bir Koşucu Güneş Kremi Sürmezse…


Koşarken güneş kremini tekrar sürmeyi ihmal etmeyin! 

Güneş kremi sürmenin ve gün boyunca yeniden uygulamanın öneminden daha önce bahsetmiştik, ancak cilt hasarına karşı bağışıklık kazanmış gibi hisseden birçok insan var. Bu kategoride yer alıyorsanız, yazımızın devamını okumak  ve 111 km’lik ultramaratondan sonra bir koşucunun muzdarip olduğu güneş yanığının korkunç etkilerine bakmak isteyebilirsiniz. (Tanıdık mı geliyor? Zira geçtiğimiz aylarda bir İskoç adamın da benzer olarak dehşet verici yanıkları olduğu bildirilmişti.)

34 yaşındaki 2 çocuk annesi Julie Nisbet, İngiltere çapında Hadrian Duvarı boyunca 21 saat koştu. Daily Mail’e göre, kendisinin baldırlarındaki güneş yanıklarında acı çekmesine ve hastane tedavisi aramasına yol açan iltihaplı küçük kesecikler oluştu. Bu kesecikler, bacaklarının önemli bir bölümünü kaplayarak büyüdü. Bir hafta sonra hala acı çekiyordu.

Nisbet, “Yarışın başında güneş kremi sürüyordum ama tekrar uygulamamıştım” diyor. “Ter ve su, bacaklarımın arkasında olan kremi büyük ölçüde yok etti.”

Öğleden sonra koşarken güneş kremi kullanmamak size endişe vermiyorsa, maratona katıldığınızda  bir yana bıraksanız, ne olacağını bilmiyoruz. ( Eğer kötü sonuçlar almak istemiyorsanız, her iki saatte bir tekrar uygulamanız gerekir.) En azından Julie, bu konuda bir espri anlayışına sahip ve iltihap akıtıldıktan sonra bir kilo verdiğini söyleyerek şaka yapıyor.

Şunu belirtmekte fayda var: Bizim önerdiğimiz kilo verme stratejisi bu değil.

 

 

 

You don't have permission to register