Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Board’unu Konuştur

Geri1 of 2İleri


En dik parkurlarda bile uygulayabileceğiniz bu 6 yöntemle pistleri fethedin.

Snowboard sporunda yeni olan kişilerin ilk gün hikâyesi çoğu zaman birbirine benzer: kuyruk sokumu kemiğinde gerilme hissi. Bu durumu yaşamaya mahkûm olmadığınızı söyleyen tecrübeli snowboardcu Jake Burton, “Snowboard, yaptıklarınızın yansımasıdır. Onunla dalaşmayı ne zaman keserseniz, başarısızlıktan da o kadar çabuk kurtulursunuz” diyor. Fakat bununla birlikte, ne kadar atletik olursanız olun, uygun ritminizi bulana dek arka tarafınız morluk içinde kalır. Yine de gelişiminizi önemli ölçüde hızlandırabilirsiniz. Aralarında Burton’ın da olduğu Snowboard’un uzmanlarıyla konuştuk ve bu kaderden kurtulmanızın yolunu sizler için öğrendik. Dikkat edin ve çanağı dağıtmayın.

1- BACAĞINI KAYBET
Burton Snowboard’un Learn to Ride programının sorumlusu olan Jeff Boliba, snowboard’un tekerlekleri olmadığı için tek bacağınızla düz zeminde egzersizler yapmanız gerektiğini söylüyor. Bunun kaykay gibi olduğunu söyleyen Boliba, “Öndeki ayağınızı bağlamaya takın fakat arkadaki ayağınızı itiş için serbest bırakın. Bu sadece düz zeminde giderken işinizi kolaylaştırmakla kalmaz, board’un üzerinde dengede durabilmeniz için gereken güdülerinizi de geliştirir” diyor.

YAPIN Öndeki ayağınıza doğru eğilin fakat dengenizi board’un ortasında kurun. Ağırlığınızı topuklarınıza ya da parmak uçlarınıza vermek yerine, ayaklarınızın kavislerine verin. Bu sayede board’u düz şekilde ve kenarlardan uzak tutabilir, aceleci olmayarak tökezlemelerin önüne geçebilirsiniz.

2- VİTESİ DOĞRU DEĞİŞTİR
Yerçekimi snowboard’daki gaz pedalınızdır, ancak hızlanmanın hem doğru hem de yanlış yolları var. Öndeki bacağınızı birinci vites, arkadaki bacağınızı ise yüksek hız vitesi olarak görün. Durur pozisyondan harekete geçeceğiniz zaman, öndeki ayağınıza doğru eğilerek başlayın (tek bir yere bağlıymışsınız gibi öne ve arkaya doğru eğilin) ve hareket etmeye başladıktan sonra denge pozisyonuna geçin. Arka  bacağınıza doğru eğilmek iyi bir yarış arabasının gazını köklemek gibidir. Board’un önü yerden kalkar ve kontrolünüzü kaybedersiniz. Bu da talihsiz bir şekilde ağaca çarpmanızla sonuçlanabilir.

3- FRENLE
Oturmadan yavaşlamak yapılması en zor numaralardan biridir.

YAPIN Board’un yokuşa dönük kısmına baskı uygulayarak, kendinizi rampaya doğru tereyağındaki bıçak gibi kaydırın. Dizlerinizi hafifçe bükün ve ağırlık merkezinizi tepe boyunca sabit tutmak için vücudunuzun açısını ayarlayın. Aynı yöntemle dönüşler arasındaki hızınızı da artırabilirsiniz.

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register