Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bu Besinlerle Enflamasyona Veda Edin!

Geri1 of 10İleri


İltihap sökücü besinlerin mucizevi faydalarını öğrenmek ister misiniz?

İltihap, yani enflamasyon, gittikçe daha da yayılan bir konu haline geldi. İltihap, vücudumuzun dış iritanlara karşı geliştirdiği doğal bir tepki. Aynı zamanda da bağışıklık sistemimizin yaraların iyileşmesi adına kullandığı doğal bir parçası. Ancak yüksek stres seviyelerinden ve işlenmiş gıdalardan dolayı, vücudumuzda kalıcı enflamasyon oluşabiliyor. Bunun sonucunda da vücudun doğal dengesi bozuluyor, alerjilere ve akne oluşumuna karşı savunmasız hale geliyor, nörolojik sorunlar beliriyor, eklemlerde ağrı oluşuyor, bağırsak problemleri baş gösteriyor.

İltihabın olumsuz etkilerinden kurtulmak için ise, iltihap sökücü özelliği bulunan besinlerden faydalanman gerekiyor. Ayrıca, bu besinlerin iltihap sökücü özelliklerinin yanı sıra birçok sağlık faydaları da bulunuyor.

sarimsak

1- Soğan ve sarımsak 

Kısa zincirli frukto-olisakkaritler (pırasa, kuşkonmaz, meksika turpu, enginar gibi) düşük kalorili karbonhidratlar açısından lezzetli tercihler. Bu besinler bağırsakta tam olarak sindirilemediğinden, içeride kalan kısımları iyi bakterilerin yoğunluğunu artırıyor ve bağırsak sağlığını iyileştiriyor. Bu da daha iyi bağışıklık sistemi ve daha az iltihap demek.

Geri1 of 10İleri
You don't have permission to register