Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Bu Spor Çantası Terli Kıyafetlerinizi Temizleyebiliyor


Antrenman çıkışında spor kıyafetlerinizi bakterilerden arındırma derdinden kurtulabilirsiniz.

Untitled-1

Bugünkü antrenmanınızın ardından spor çantanıza koyduğunuz terli kıyafetlerinizde ne kadar bakteri biriktiğini biliyor musunuz? Bilmiyor olabilirsiniz. Fakat hepimizin bildiği şöyle bir gerçek de var: Bir sonraki antrenmanınızda, tertemiz kıyafetlerinizi alıp aynı çantanın içine koyacaksınız. Hatta çantanıza koyduklarınız kıyafetlerle de sınırlı kalmayacak. Kim bilir, belki de ara öğününüz de spor çantanızda kendine bir yer ayarlayacak.

Yeni bir firma, spor kıyafetlerinizi su ya da deterjan ihtiyacı duymadan otomatik olarak temizleyebilen bir spor çantası geliştirdi.

Engaget‘te yayımlanan bu videoda izleyebileceğiniz gibi, Paqsule ilk bakışta sıradan bir spor çantası gibi görünüyor. Soyunma odasında gördüğünüz diğer çantalardan görünüm açısından hiçbir farkı yok. Çantanın içerisine bakıldığı zaman da çok farklı durmuyor. Küçük bölmeleri, ayakkabınızı koyabileceğiniz bir kısım ve spor kıyafetleriniz ya da salonda kullanabileceğiniz her şey için yeterli yer mevcut. Farkı yaratan kısım ise çantanın yan tarafı. Yan tarafta bulunan küçük butona basıldığı zaman, kısa dalgalı ultraviyole ışınlar ile oksijen salınımı yoluyla çanta içerisindeki mikroorganizmalar %95 oranında öldürülüyor. Üstelik, işlemin tamamlanmasının ardından kıyafetleriniz de güzel kokuyor (En azından kötü kokmadığını söyleyebiliriz.).

Firma, çantada kullanılan sistemin yiyecekler için güvenli olduğunu da ekliyor. Yani, elmanızı bile bu çanta içinde yıkayabilir, radyoaktif zehirlenmeden etkilenmediğinden emin olarak keyifle yiyebilirsiniz bile.

You don't have permission to register