Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Çevre Dostu Sapanca Ultra Maraton


NG Sapanca Otel’in desteğiyle bu yıl 4’üncüsü gerçekleşen Sapanca Ultra Maraton, yerli ve yabancı 800’ün üzerinde sporcunun katılımıyla gerçekleşti. Bu sene maratona katılan atletler, ‘temiz doğa için koş‘ sloganıyla, koştukları alanlardaki çöpleri toplayarak anlamlı bir çevre projesine de imza attı.

Doğayla iç içe konumuyla çevre dostu bir otel olan NG Sapanca, 4 yıldır destek verdiği, Sapanca Ultra Maraton’da bu sene anlamlı bir çevre projesine de imza attı. ‘Temiz doğa için koş‘ sloganına başta NG Hotels Yönetim Kurulu Başkanı Hediye Güral Gür ve otel ekibi destek verirken, maratona katılan atletler de koştukları alanlardaki çöpleri topladılar.

Nefes Kesen Maratonun Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yerli yabancı toplam 832 atletin katıldığı Sapanca Ultra Maraton’da, katılımcılar seviyelerine göre, 9K, 35K ve 55K koştu. Birbirinden farklı ve zorlu parkurlarda mücadele eden sporcular, aynı zamanda Sapanca’nın eşsiz doğasında keyifli bir maratona imza attı. 812 kişinin yarıştığı maratonda, 9K parkurun kazananları CEREN ÇİÇEK ve MUSTAFA ARAÇ olurken, 35K’da ise ELENA POLYAKOVA ve OZAN HOŞYILMAZ oldu. NG Sapanca otelinden başlayıp Kartepe zirvede biten 55K’lık zorlu parkurun kazananı ise RACHEL OVERINGTON ve MURAT KAYA ise oldu.

Çevreye duyarlı maraton

İsveç’te başlayan ve sosyal medya sayesinde dünyaya yayılan ‘Plogging‘, ‘Koşarken çöp topla!‘ trendi bu yıl Sapanca Ultra Maraton’a katılan sporculara deneyimlettirildi. Spor ve çevre hassasiyetini bir araya getiren uygulama çevreye duyarlılık ve farkındalık geliştirme amacıyla spor tutkunlarıyla buluşturuldu. Uygulama çerçevesinde koşu parkurlarında belirli aralıklarla çöp poşetleri konularak, sporcular belirlenen noktalarda durarak çevrede bulunan atıkları topladılar.

#temizdogaicinkos

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register