Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Çocuklarla da Maraton Koşulur!


‘Süper anne’ kavramıyla yeniden tanışmaya hazır olun. Zira 8 çocuk annesi Theresa Marie Pitts, buna yeni bir tanım kazandırdı. Çünkü o en küçük 3 çocuğunu bebek arabasıyla iterek 42 km’lik maratonu beklenenden 5 dakika daha erken tamamlayarak tarih yazdı.

38 yaşındaki Theresa Marie Pitts, hem 8 çocuk annesi bir kadın hem de yeni bir dünya rekorunun sahibi… Zira kendisi içinde üç çocuğunu taşıdığı neredeyse 70 kiloluk üçlü bir bebek arabasını iterek maraton koştu.

Geçtiğimiz ay ABD’de düzenlenen 42 km’lik Missoula Maratonu’nu 4:25:37 gibi bir sürede koşan Pitts, Guinness Rekorlar Kitabı’na girdi. ‘Süper anne’ olarak tanımlayabileceğimiz Theresa koşu sırasında en küçük 3 çocuğu, 4 yaşındaki Evan, 2 yaşındaki Anders ve 5 aylık Avi’yi taşıdı. “Tüm bu işin içinden çıkabilmek için çok istikrarlı bir tempoda koşmam gerektiğini biliyordum” diyen Theresa tüm yarış boyunca yalnızca 2 kez durakladı. İlki Anders’i koltuğuna geri yerleştirmek için, bir de biraz huysuzlanan 5 aylık kızı Avi’yi kucaklamak için.

Pitts için yarışın en zorlu anı 32. km oldu çünkü yorgun, bitkin hissedip ağrı hissetmeye başladı. O sırada kendisi gibi bitkin düşen bir yarışçıyı yüreklendirirken kendisinin de ilham aldığını paylaşan Pitts, nihayet bitiş çizgisini gördü. Bu anı,”heyecan, rahatlama ve neşe” gibi farklı duyguların karışımı olarak yorumladı.

Bu yarış “Sonuçla kendimi şaşırttım” diyen süper annenin Rekorlar Kitabı’na ilk girişi değil. Yine aynı şekilde bir yarı maraton koşan Pitts onda da başarıyla bitiş çizgisine ulaşmış ve çocuklarıyla şeref pozu vermiş…

You don't have permission to register