Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Çok Fazla Terlemenin Sebebi Ne?


Ne zaman egzersiz yapsanız korkunç bir şekilde terliyorsunuz. Bu fit olmadığınızın bir göstergesi mi?

Tam aksine… Bu tarz gözlemlenebilen bir yorgunluk iyi bir sağlığın işaretidir çünkü vücudun soğumaya verdiği tepkinin gayet iyi işlediğini gösterir. Aşırı terlemenin soğutacak daha fazla kütle olmasının bir sonucu olduğu doğru; ancak gerçekten fit insanlar da vücutları düzenli efor sarf etmeye alıştığı için aynı reaksiyonu veriyor.

Antrenmanınızın sonuçları tişörtünüzü olduğu kadar çevredeki ruhları da solduruyorsa, bu akışı yavaşlatmanın bir yolu var. Ottawa Üniversitesi’nde yapılan bir takım çalışmalar, egzersiz sırasında buz gibi su içenlerin daha az terlediğini buldu. Karın bölgenizdeki termoreseptörler sıcaklık değişimini algılayıp beyne ter çıkışını azaltması gerektiğinin sinyalini veriyor. Bir sonraki antrenmanınızdan önce buzluğa bir şişe su koyun, böylece spor salonundan çıkınca da cool olabilirsiniz.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register