Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

“Çok Hızlı Koşmaktan Kendimi Alamıyorum”

Yarı maraton ya da maratonda çok hızlı koşarsanız, bunun bedelini yarışın ilerleyen zamanlarında, kaslarınız sarf ettiğiniz efordan yorgun düştüğünde ödersiniz.

Sizi destekleyen kalabalık ve yarış günü adrenalini, yarışa makul bir hızda başlamanızı zorlaştırabilir. Çözüm ise erken ve düzenli yürüyüşler yapmaktan geçiyor. RunnersConnect’in baş eğitmeni ve sahibi Jeff Gaudette, “Yürüyüş yapmak bir fren görevi görür ve bize yavaşlayıp hızımızı kontrol altında tutmamız gerektiğini hatırlatır” diyor.

GERÇEKLEŞTİR: Yarışın ilk yarısı için önceden belirlediğiniz bir koşu-yürüyüş planını uygulayın. ilk yarı bitince kendinizi değerlendirin. Eğer iyi hissediyorsanız, devamlı koşuya geçin; yorgun ya da koşu-yürüyüş ritminde daha rahat hissediyorsanız, aynı şekilde devam edin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register