Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Daha Çok Koşmak Sizi Daha İyi Bir İnsan Yapar mı?

Geri1 of 7İleri

Koşunun yalnızca bedeninizi değil, karakterinizi de sağlamlaştıran özellikleri.

Düzenli olarak koşmanın vücudunuz için ne kadar faydalı olduğunu anlatmamıza herhalde gerek yok. Metabolizmayı hızlandırması, kemik ve eklem sağlığını koruması, kanser riskini azaltması… Bu listeyi uzatmak mümkün. Öte yandan pek çok koşu tutkununun bildiği bir gerçek de şu: Koşmanın faydalarını sadece fiziksel açıdan değerlendirmek büyük bir hata. Koşmanın kişiliğinize olan katkısı da hiç azımsanacak bir seviyede değil.

Bir terapi yöntemi olarak koşu üzerine araştırma yapan, Temple Üniversitesi Kinesiyoloji Bölümü’nden Michael Sachs, koşmanın bazı karakter özelliklerinin ortaya çıkmasına yardımcı olabileceğini söylüyor: “Koşmak size hayatın bir alanında neler başarabileceğinizi göstererek, sosyal, kişisel ve profesyonel alanlarda da hedeflerinize ulaşmanıza yardım eder.”
İşte bir koşucu olmanın sizi nasıl daha nazik, daha güçlü ve daha iyi bir insan yaptığını ispatlayan yedi madde. Okuduktan sonra, koşmanın bugüne kadar size kattığı ancak farkına bile varmadığınız şeyler olduğunu göreceksiniz.

Geri1 of 7İleri
You don't have permission to register