Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Daha Fazla Esnemek

Daha fazla güç ve çeviklik mi istiyorsunuz? İstediğiniz, antrenman rutininizi kırmak mı? Engelli bir parkur yarışına hazırlanın.

Dikenli teller, odundan kirişler gibi engellerin altından süründüğünüz bölümler, OCR’lerde (engelli parkur yarışı) neredeyse garantilidir. Bu, kalçanızı ve merkez bölgenizi zorlayan bir egzersiz. O yüzden hareket kabiliyetiniz, esnekliğiniz ve dengeniz üzerinde çalışın. Spartan Race 2015 dünya şampiyonu Robert Killian, kramplardan kaçınmak için hamstring esneme egzersizleri yapmanızı tavsiye ediyor. Bonus: Bu esneme hareketleri koşu formunuzu da destekler.

HAZIRLANIN Killian temel bir esneme hareketi öneriyor: Ayakta düz durun ve ardından ayak parmaklarınıza dokunmak üzere eğilin. Elleriniz yere yaklaşırken sırtınızı yuvarlamayın. Denge için: Tek bacak üzerinde durun, kollarınızı tamamen açın ve 7 kg’lık bir sağlık topu, slam ball veya kum torbasını havaya atın. Egzersizi haftada birkaç gün, her bacak için 10 tekrarlık 2 set halinde uygulayın.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register