Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Deniz Tuzlu Hindistan Cevizli Trüfler


Kolayca sindirilebilen hurma mineral ve potasyum bakımından zengindir. 

CEVİZ EZMESİ İÇİN MALZEMELER
200 g ceviz
10 hurma, çekirdekleri çıkarılmış
½ çay kaşığı toz tarçın

KAPLAMA İÇİN MALZEMELER
1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı
3 yemek kaşığı akçaağaç şurubu
3 yemek kaşığı kakao tozu
1 çay kaşığı iri deniz tuzu

Fırını önceden 175 dereceye ayarlayın. Bir fırın tepsisini yapışmaz kâğıtla kaplayın. Ceviz ezmesini hazırlamak için: Cevizleri fırın tepsisine yayın ve 8 dk kavurun. Kavurma işlemi sırasında cevizleri 1-2 defa karıştırın. Fırından çıkarın ve tamamen soğumalarını bekleyin.

Mutfak robotuna veya yüksek hızlı blender’a ceviz, hurma ve tarçını atın. Pürüzsüz olana kadar ezin ama aşırı çalıştırmayın çünkü ezmenin yoğun kıvamlı olması gerekiyor. İşlem bittiğinde küçük bir kaba aktarın.
Ellerinizle ceviz ezmesinden bir ısırımlık toplar yapın. (Eğer ezmeniz şekle giremeyecek kadar sıcak veya yumuşaksa, kolay şekil alması için buzdolabında bir süre soğutun.) Tüm topları yaptıktan sonra fırın tepsisine dizin.

Kaplama için:

Hindistan cevizi yağını mikrodalga fırına girebilen küçük bir kaba alın ve 10 sn çalıştırıp karıştırın. Yağ tamamen eriyene kadar 10 sn çalıştırıp durdurmaya devam edin. (Veya Hindistan cevizi yağını küçük bir sos tenceresinde düşük ısıda eritin.) Akçaağaç şurubunu ve kakaoyu ekleyip pürüzsüz olana kadar karıştırın. Topları birer birer çikolatalı kaplamanın içine atıp çatal yardımıyla çıkarın ve fırın tepsisine
alın. Ardından üstlerine iri deniz tuzu serpiştirin. Fırın tepsisini buzdolabına koyup 10-15 dk veya servis edene kadar soğutun. 18 top elde edersiniz.

You don't have permission to register