Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Derin Uyku Neden Önemli?

Zayıf uyku, demansın en belirgin risk faktörlerinden biri olarak görülüyor.

Aynı zamanda depresyon, bipolar ve anksiyete bozukluklarının da belirtisi. Uyku sırasında beyniniz hafızayı pekiştirir, Alzheimer hastalığı ile ilişkilendirilen amiloid-beta proteinlerini temizler ve enflamasyonu azaltmak için çalışır. Zayıf bir zihin sağlığına sahip erkeklerin neredeyse hepsi korkunç bir uyku alışkanlığına sahip olup nadiren dinlendirici bir uyku çekebiliyorlar.

REÇETENİZ

Hastaların uyku kalitesini değerlendirmek için üç değişkene bakılır: Nitelik, miktar ve uyku apnesi riski. Uyku sürelerini ve derinliğini ölçen Sleep++ veya SleepBot gibi mobil uygulamaları kullanmalarını öneriyoruz.  Eğer orta yaşlıysanız, yüksek sesle horluyor, devamlı yorgun oluyor, uyurken tıkanmalar yaşıyor ve/veya eşiniz ara ara nefes almayı bıraktığınızı söylüyorsa, en kısa sürede doktora görünün. 20 yıl süren bir araştırma, uyku apnesinin ölüm riskini dörde katladığını, bir diğer araştırma, engelleyici uyku apnesi yaşayanların yüzde 46’sının depresyon belirtileri gösterdiğini buldu. Favori uyku yardımcıları egzersiz ve seks. Ayrıca melatonin hormonu ya da magnezyum takviyeleri, papatya, takke çiçeği veya kava kava bitkisi çayını öneriyorum. Uyku getirdiğini iddia eden cihazlarıysa unutun, çoğu işe yaramıyor.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register