Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Doğru Beslenerek Forma Girin!

Geri1 of 3İleri


Modern hayatın bize sunduğu şartlar, sağlığınız için düzgün bir şekilde beslenmenizi zorlaştırıyor olabilir. Ancak bu, kaderiniz değil.

Okuyacağınız tavsiyeleri uygulayarak kısa sürede hem sağlığınız için faydalı bir şeyler yapmanız hem de hızlı bir şekilde forma girmeniz mümkün. Ama vakit kaybetmeden harekete geçmelisiniz. Çünkü istatistikler insanların yazın bitimiyle birlikte daha çok yemeye başladığını söylüyor. Bunda tabii bir sürü insanın vücudumuzu göreceği plaj günlerinin son bulmasının da payı yadsınamaz. Sonuç olarak, ılık sonbahar gecelerinde, pizza en güzel yemek gibi gelir. Bu sonbahar, diğerlerinden farklı olsun. Bu yazıda okuyacağınız tavsiyelere kulak verin ve bunu antrenmanlarınızla destekleyerek kısa sürede forma girin.

Kahvaltıyı Kesinlikle Atlamayın

Massachusetts Üniversitesi’nin bir araştırmasına göre; kahvaltı etmeyen erkeklerin sarkan göbeklere sahip olma ihtimali, edenlere göre 4,5 kat daha fazla. O yüzden uyandıktan sonraki bir saat içinde kahvaltınızı edin veya en az 250 kalori içeren bir protein tozu karışımı için. İngiliz araştırmacılara göre kahvaltı miktarı, bel ölçüsüyle ters orantılı olarak değişiyor. Yani, ne kadar çok kahvaltı ederseniz, o kadar düz bir karın bölgeniz olur. Tabii yine de çok abartmayın. 1500 kalorilik bir sosis tabağı aslında iki kahvaltıya eşittir. Siz 500 kaloriyi geçmemeye çalışın. Sabahları midenizi doldurmanız için ufak bir tarif de verelim: Bir paket kahvaltılık yulaf ezmesini bir kaşık protein tozu ve yarım kap yaban mersiniyle karıştırıp afiyetle yiyin.

Yemeklerden Önce Bir Büyük Bardak Su İçin

Yemeklerden önce içilen su, size iki yönden fayda sağlar. Birincisi, vücudun su seviyesini yüksek tutar, ikincisi ise daha az yemek tüketmenize yol açar. Hollandalıların yaptığı bir araştırmaya göre; yemeklerden önce iki bardak su içmek, daha az açlık hissi uyandırıp, tüketilen yemek miktarını azaltıyor. Sonuçta bu alışkanlık, kilo vermeye yardımcı oluyor.

Kahveye Süt Koymak Yerine Süte Kahve Koyun

Günün ilk öğününde, bardağınıza yağsız süt doldurun ve üzerine normalde içtiğiniz kadar kahve ekleyin. Günlük D vitamini ihtiyacınızın yüzde 25’iyle kalsiyum ihtiyacınızın yüzde 30’unu, bu şekilde temin edebilirsiniz.

Her Şeye Soğan İlave Edin

Araştırmalar, soğanın çok sağlıklı olduğunu gösteriyor… Kalbin kurtarıcısı olarak adlandırılan soğana, bu özellikleri nedeniyle pizzalarınızda, hamburgerlerinizde ve sandviçlerinizde fazla yer ayırmalısınız. Böylece yaptığınız ufak kaçamaklarda en azından vücudunuz için yararlı bir şeyler de tüketmiş olursunuz.

Geri1 of 3İleri
You don't have permission to register