Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Doğru Taktiklerle Niteliklerini Geliştir


Elit seviyedeki dağcıların ve ordu personelinin antrenörü Rob Shaul’a kulak vererek vücudunuzun ağırlık kaldırmaktan fazlasını yapmasını sağlayabilirsiniz.

Rob Shaul antrenmanları sizin yaptığınızdan çok farklı bir şekilde değerlendiriyor ve biceps kaslarınızın çapını umursamıyor. Bir antrenör olarak Shaul’u ilgilendiren tek şey, iş icraata geldiğinde nasıl bir performans gösterdiğiniz. Amerika Birleşik Devletleri Sahil Güvenlik Akademisi mezunu olan Shaul, “Fitness antrenmanları doğrudan eylem etkisi yaratmalıdır” şeklinde konuşuyor. Shaul’un, Wyoming eyaletinin 9 bin 577 nüfusa ve 2000 metreye yakın rakıma sahip Jackson şehrinde bulunan Mountain Tactical Institute adlı mekanına gelen dağcıların ve ordu mensuplarının karşılaştığı etki de tam olarak bu. İnsanlar burada fonksiyonel fitness seviyelerini geliştirerek zorlu mesleklerinde hayatta kalmanın püf noktasını çözüyorlar. Shaul, “Yaptığınız antrenmanlar görev performansınızı geliştirmeli” diyor. Antrenmanlarınızı standardın üstüne taşımak istiyorsanız, bunu yapmaya aşağıdaki yöntemleri uygulayarak başlayabilirsiniz.

Birçok kişi şınav, biceps curl ve box jump egzersizlerinden oluşan bir istasyon çalışması yapabilir ama bunun sebebini bilmez. Shaul, “Gelişigüzel programlar tembellerin işidir” diyor. Bir sonraki antrenmanınıza başlamadan önce programınızdaki hareketlere bakın ve bu egzersizlerden hangilerinin hedefiniz doğrultusunda işe yarayacağını düşünün. Ayrıca gelecekteki programlarınız için de kafa yorun. Her bir antrenmanınız bir sonraki antrenmanınız için temel inşa etmeli.

Derleyen: Uğur Mutlu

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register