Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Drop Lunge Nedir?


Spor salonundaki en ağır dambılları almak lunge hareketini geliştirmenin etkisiz bir yoludur.

Harekete ağırlık yerine mesafe eklemekse koşu ve sıçrama kabiliyetinizi artırır. Normalden daha açık bir mesafede çalışmak, kalça kaslarınızın ekstra çalışmasını sağlayarak, size daha patlayıcı olmayı öğretir.

Drop Lunge Nasıl Yapılır?

Ayaklarınızı birleştirerek 25 cm’lik bir step tahtasının üzerine çıkın. İleriye doğru bir adım atarak lunge yapın. Step tahtasının üzerinde kalan bacağınızın diziyle zemine dokunun. Şimdi adım attığınız ayağınızı kullanarak hızlı bir şekilde sıçrayıp başlangıç pozisyonuna dönün. Hareketi kusursuz bir şekilde yapabilmek için ağırlık kullanmayın. Merkez bölgenizi kilitleyin, zemine değdirdiğiniz dizininizin step tahtasındaki parmak uçlarınızdan daha aşağıda olmasını sağlayın ve kendinizi yukarı iterken belinizi bükmemeye özen gösterin.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register