Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

En Besleyici Gıda Hangisi?

Geri1 of 25İleri


Doğru beslenme, sağlıklı beslenme, dengeli beslenme… İster doktor, ister spor hocası olsun, herkesin ağzından çıkan ilk kelimeler bunlar. Sağlığa ya da spora dair en önemli konumuz besinlerin bize ne kadar faydalı olduğu ve hangileri tüketmemizin daha doğru olduğu. Koreli bilim insanları sonunda dünyanın dört bir yanında tüketilen besinlere puan vererek bir sıralama yaptılar.

Doğada her türlü ihtiyacımızı karşılayan tek bir besin yok. Hepsini bir arada tüketmemiz gerekiyor. Fakat en besleyici olan hangisi? Yapılan araştırmada farklı kültürlerin tükettiği 1000 besin icelendi. Sonuçlar PLoS ONE’da açıklandı. Bu liste sayesinde siz de yediklerinizin besin puanını görebilirsiniz. İşte listeden bazı besinler… Bakın hangi besin en fazla puan almış?

İncir: 49

Geri1 of 25İleri
About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register