Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

En Fazla Kası Harekete Geçirmek

Kendinizi bitkin hissetmeniz spor salonuna gitmemek için bahane olmamalı.

Third Space Elite’ten fitness eğitmeni Andy Vincent, sinir sistemini uyararak mümkün olan en fazla sayıda kas lifini harekete geçirmek için tüm vücut ağırlığıyla yapılan bu dört egzersizli çalışmayı hazırladı. 10 tekrardan 3 set yapın.

1 Goblet squat
VÜCUT AĞIRLIĞININ %30 – %50’Sİ

Bir dambıl veya kettlebell’i iki elinizle çenenizin altında tutun. Squat pozisyonuna alçalın. Ayaklarınızın arasını ortalayarak kendinizi yukarı iterken nefes verin. Bu 1 tekrardır.

2 Barbell push press
VÜCUT AĞIRLIĞININ %40 – %50’Sİ

Halteri göğüs hizanızda tutun. Dizleri ve kalçayı hafif bükerek barı başınızdan yukarı kaldırmak için yeterli bir momentum oluşturun. Halteri yukarıda bir saniye beklettikten sonra başlangıç pozisyonuna geri dönün.

3 Kettlebell swing
VÜCUT AĞIRLIĞININ %25 – %35’İ

Kettlebell’i bacaklarınızın arasında tutarak başlayın, ardından ön kollarınız üst bacaklarınızın iç kısmına değecek şekilde ağırlığı arkaya doğru itin. Yukarı doğrulduğunuzda üst bacak kaslarınızı sıkın. Ardından kettlebell’in kendi hareket ivmesiyle gidip gelmesine izin verin. Bu 1 tekrardır.

4 Chinup
TÜM VÜCUT AĞIRLIĞI

Bir chinup bar’ı alttan tutuşla kavrayın, ardından kürek kemiklerinizi birbirine yaklaştırmaya çalışır gibi sıkın. Göğsünüzü bar’a doğru kaldırın, dirseklerinizin göğüs kafesinize yakın olmasına dikkat edin. Tekrar alçalın. Bu 1 tekrardır.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register