Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

En İyi Protein Kaynakları

Farklı yiyecek türleri farklı protein yapı taşları, yani aminoasit kombinasyonları içerir.

Lösin, 20 aminoasit arasından kas oluşumu için açık ara en iyi olan aminoasittir. Bir öğünden en üst seviye anabolik etkiyi almak için, tahmini olarak iki ila üç gram lösin gerekir.

Normal boyutta bir porsiyon kırmızı veya beyaz et türevlerinin neredeyse tümü, en az iki gram lösin içerecektir (bu, kabaca avuç içinizin boyutu kadardır). Üç yumurta, iki bardak süt, bir balık veya bir kâse yoğurt size 1,5 gram lösin verir. Bir kâse süzme peynir veya bir ölçek protein tozu (25 gram) üç grama yakın lösin verecektir.

Bitkisel gıdalar arasında, soya en yüksek lösin oranına sahiptir. Bir kâse soya fasulyesinde 2,3 gram lösin vardır. Fasulyeler ve mercimekler de kâse başına barındırdıkları 1,2 ila 1,4 gram lösinle ikinci en iyi kaynaklardır. Çeyrek kâse kabuklu yemiş ya da keten tohumunda yaklaşık 0,5 gram lösin bulunur.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register