Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Erken Kalkan Yol Alır


Sabahları zinde uyananları anlamasanız da, siz de onlardan biri olabilirsiniz. Aşağıdaki yöntemlerle vücut saatinizi değiştirin ve sabit tutun. 

Untitled-1

KAYBETTİĞİNİZİ DÜŞÜNÜN 

Irak’ta görev almış eğitim çavuşu John Burk, rütbesine rağmen şafaktan önce kalkmakta zorlanıyordu. Yataktan çıkmak için kendine şu sözü sözlemeye başladı: “Yorulmuş ya da yaralanmış olabilirsin ancak birileri bir yerlerde seni öldürmek için daha sıkı çalışıyor.” Sizler de bu sözün sivil versiyonu olarak, “Biri, seni sevdiğin bir şeyde yenmek için daha sıkı çalışıyor” deyin. Hayali bir düşman, sizi onu yenebilmek için daha fazla çalışmaya itebilir.

YARINI BUGÜNDEN PLANLAYIN 

Antrenör Richard Rees, alarmı 03.50’de çaldıktan dakikalar sonra dışarı çıkıp koşmaya başlıyor. Peki nasıl oluyor da o saatte bu kadar hızlı hazırlanabiliyor? Çünkü ayakkabısını, kıyafetlerini ve hatta kahvesini dahi hazırda tutuyor. Rees, yoğun bir kişisel antrenör tesisinin üyesi olarak planlamanın öneminin farkında. Bu yüzden bahane oluşturacak detayları geceden hazırlıyor ve yorganını kolaylıkla başından atabiliyor.

HARİKA HİSSEDECEĞİNİZİ DÜŞÜNÜN 

Başarılı bir yönetici olan Tom Carpenter da sabah sporunu atlamak için bir dolu neden sayabilir. Yorgunsunuzdur, iyi hissetmiyorsunuzdur, yağmur yağacak gibidir. O zaman kendinize şunu sorun: Egzersiz yaptıktan sonra hiç pişman oldunuz mu? Muhtemelen hayır. Aksine, yapmadığınızda mutsuz bile olabilirsiniz. Ironman yarışmacısı Carpanter, “Antrenman yapamadığım zamanlarda ruh halim çok kötü oluyor” diyor.

FİT HALİNİZİ HAYAL EDİN 

EarthLink CEO’su Joseph Eazor, 230 km’lik Ironman triatlon yarışına hazırlanmak için kalktığında, erken kalkmanın ona fayda sağlayacağını düşünüyor. Bu, bitiş çizgisini ekşi bir surat yerine gülümseyerek geçmesini sağlıyor. Bu yüzden kendinize bu işi neden yaptığınızı ve sonucunda ne elde edeceğinizi hatırlatın. Amacınız ister 5K’yı 20 dakikanın altında koşmak, ister çocuklarınızın yetişkinlik döneminde onlar kadar fit olabilmek olsun.

IŞIK HIZINA ULAŞMAYI ÖĞRENİN 

Kuvvet antrenörü ve Turbulence Training kitabının yazarı Craig Ballantyne’e göre, gece uykunuzu alamadıysanız, yataktan zımba gibi kalkamazsınız. İyi bir uyku için yatağa, hedef uyuma saatinizden bir saat önce girin. Bu sırada elektronik cihazları kapatın. Yarını  yemeğini hazırlayın ve kitap okuyun. Yapacaklarınızı kafanızdan atamıyorsanız, yatmadan önce bir liste yaparak zihninizi temizlemeyi deneyin.

You don't have permission to register