Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Esin Kaynağımız ile Tanışın: Meghan Arbogast

Geri1 of 3İleri


Meghan Arbogast, harika ultramaratonları yıllardır nasıl kazanıyor?

Evden kımıldayıp yarış pistlerine yaklaşmada bir tür tutku ve hırs etkili oluyor.  56 yaşındaki Meghan Arbogast,  “Batı Eyaleti Yaşamı” olarak adlandırdığı şeyi yaşamak için Kaliforniya Cool’a yerleşti. İkonik 100 kilometrelik yarış pistleri ön kapısından sadece üç kilometre uzakta. “Sıcağı, tepeleri, arazinin zorluğunu, trail’de beraber koştuğum insanları seviyorum- bu çok eğlenceli!” diyor.

Arbogast, kızının doğumundan sonra 25 yaşındayken koşmaya başladı. Kademeli olarak daha fazla mil ekledi ve sonunda 2: 45: 43 olarak tamamladığı bir maratonda başarı gösterdi.  U.S. Olympic Marathon Trials’ta dört defa yarıştı ve son sekiz yılda da Dünya 100K Şampiyonası’nda Amerika’yı temsil etti.

Son on yıllık zaman zarfında, Western States Dayanıklılık Koşusu’nun üstesinden gelmeye çalıştı, 50 yaşındayken kendi rekorunu 18:50:19 olarak kırdı. “Yeni hedefim ne kadar daha başkalarıyla rekabet edebileceğimi görmek” diyor. Macerası 6 yaş grubu zaferi ve 10 kez de 24 saat altında bitiriş ile sonuçlandı.

Şimdi bir çakıl yolun sonunda; üç keçisi, iki eşeği ve erkek arkadaşının aylak aylak dolanan kedisi Max ile beraber yaşıyor!

Geri1 of 3İleri
You don't have permission to register