Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Esther Atkins’in Maceralı Koşusu!


O, gerçekten çok dinamik ve başarılı bir elit atlet!

NYRR Queens 10K’da elit koşucu  Esther Atkins’in beklenen bitişinden sadece iki saat sonra planlanan bir uçuşu vardı. Havaalanına giden bir taksi bulmadan ve kaçınılmaz New York trafiğinde sıkışma riski almadan, zaman ve para harcamak yerine herhangi bir koşucunun yaptığı şeyi yaptı: oraya koştu.

31 yaşındaki Atkins, Güney Carolina Greenville’deki evinden New York’a hızlı ve ucuz bir gidiş yapmak istedi, bulabildiği kalan en ucuz uçuş, saat 10: 29’da  LaGuardia Havalimanı’ndandı ve Philadelphia’da üç saatlik bir duraklama içeriyordu.  Hayır, bu tipik elit koşucunun seyahat durumu değil,  New York Atletik Kulubü’nün (NYAC) mümkün olduğunda çoğu kulüp yarışlarında koşmayı seven biri olarak, Atkins çok kez ileri geri gitti.

“Aslında başlangıçta yer ayırtmıştım; ama yaklaşınca panikledim” diyor Atkins dergimizin Amerikan edisyonuna gönderdiği mailde. “Bu yüzden uçuşu iptal ettim.”

New York haritasına daha uzaktan bakınca, orijinal planının aslında işe yaradığını gördü. Atkins, yarışın bitişinden onu direk olarak havaalanına götürecek olan bir yaya yolu buldu ve uçuşunu yeniden ayırttırdı.

Atkins, 16 Haziran’da öğlen Airbnb’ye vardığında, sırt çantasını çıkardı ve ilerleyen günde bir sürprizle karşılaşmamak için yarışın başlangıç noktasından bitiş noktasına havaalanına bir pratik koşusu yaptı.

Yarış günü Atkins’in planladığı gibi. Çantası yanındayken, Airbnb’sinden Flushing Meadows Corona Park’taki 10 K’ya 2,4 km koştu.

“Çantamla koşmanın en zor kısmı kollarımla neler yapacağımı görmekti” diyor. “Ama çantanın kendisi ağır değildi veya onunla koşmak zordu.”

Göğüs numarasını aldı, onun yaptığı şeyleri izleyecek birilerini buldu ve başlamak için kendini 07.45’a ayarladı.

“Yarışı yaklaşık 08.20’de bitireceğimi biliyordum- ve öyle yaptım- ve  LaGuardia için koşmak shuttle’a koşmaktan 3,2 km daha kısa olacaktı. Yarışı bitirdiğimden  bir saat içerisinde 3,2 kilometreyi katetmeye ihtiyacım vardı.”

Atkins’in endişe duyduğu tek şey, dikkatlice zamanlamasını tasarladığı ilaç testinin raydan çıkmasıydı.

Yarış sırasında meşru olarak ilaç testinde idrarımı yapmak için yeterince su içip içmediğim ve  gerekli evrakları ne kadar çabuk doldurabileceğim konusunda daha fazla düşünmeye başladım” diyor.  “Bir gün önce hangi vitaminleri aldığımı prova ettim, böylece onları herhangi bir aksama olmadan söyledim.”

Atkins bitiş çizgisini 35:53’te geçti ve tüm kadınlar arasında üçüncülükle bitirdi.

Kimsenin ilaç testi için beni bulmaya çalışmadığından emin olmak için etrafıma baktım, takım arkadaşlarıma elveda dedim ve bazı yardımcılarla sırt çantamı sakladığım yere doğru koştum. Sonra hazırlandım ve havaalanına koştum.

Saat 08.41’e kadar LaGuardia’ya gitti ve shuttle’a atladı, hatta terminaline vardığında bile üzerini değiştirmeye başladı başladı. Güvenliklikten geçtikten sonra, saat 09: 20 idi. Bir saatini boşuna harcayarak yapabilmesine rağmen, uçuşu 30 dakika gecikmişti ve rahatlamak için daha fazla zamanı vardı.

“Bir kere orada olduğumda, ‘bu çok kolay’ diye düşündüm. 24 saat boyunca gerçekten çok eğlendim” diyor. Ne maceralı, değil mi?

 

 

 

 

You don't have permission to register