Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Fazla Yağları Yakın


Korkunç miktarda kalori yakımı sağlayan yırtıcı karışım The Devil’s Press, dakikalar içinde daha fit bir fizik sunuyor.

Son moda ‘beden ve zihinantrenmanlarının kibirli ilkeleri zamanınız varsa çok iyidir ancak antrenman öncesi mobilite çalışmaları için herkes zaman yaratamaz. Bazen, son dakika kilo verme planları şeytanla bir anlaşma yapmanızı gerektirir. Kalorileri yakan bu press hareketi, en az sevdiğiniz hareketlerden oluşan bir ayindir. Kişisel antrenör Tom Bliss, “Bu, burpee, swing ve press hareketlerinin tek bir harekette buluşmasıdır” diyor. Hiçbir kas grubu rahata ermez: “Burpee’ler bacaklarınızı, kalça kaslarınızı, merkez bölgenizi ve göğsünüzü çalıştırırken swing ve press sırtınıza, omuzlarınıza ve kollarınıza etki eder.” Bu egzersizin kalorileri nasıl yakıp geçtiği sır değil. Yüksek tekrarlarla uygulandığında kardiyo formunuzu ve birçok farklı kasınıza etki ederek metabolizmanızı test eder. Bliss, “Gerçek bir meydan okuma için her dakikaya bu egzersizden yüksek tekrarlar eklediğiniz 12 dakikalık EMOM (every minute on the minute) antrenmanı yapmayı deneyin” diyor. Bu yaz havalimanının giden yolcu salonuna en fit halinizle gitmeniz gerekiyorsa, önümüzdeki ay boyunca bu hareketi haftada üç kez antrenman bitişi olarak uygulayın. Zamanla yarışıyorsanız, yağ yakıcı bu canavar üstün bir ilerleme kaydetmenizi sağlayacaktır. En iyi vücuda ulaşmak için elinizden geleni yapın.

1/ Yere Yatın
İki elinize de birer dambıl alarak high plank pozisyonunda durun ve bir şınav çekin. Ellerinizin iki yanına gelecek şekilde ayaklarınızı öne savurarak sağlam bir başlangıç noktası oluşturun. Kendinizi hazırlayın.

2/ Sallayın
Kalkarken kalçanızı gerin, dambılları dizlerinizin arasından omuz yüksekliğine kaldırın. Bu clean hareketi, kalça kaslarınızı ateşleyerek daha ilk tekrardan kalori yakmanızı sağlayan adımdır.

3/ Yukarı Kaldırın
Dambıllar omuzlarınızı geçerken hiç durmadan ağırlıkları yukarı atmak için triceps kaslarınızı uzatın. Sonraki setlerde alt vücudunuzdan güç alarak acıyı azaltabilirsiniz. Biraz.

4/ Yükselin
Kollarınızı en yukarıda kilitleyin ve en üst düzeyde fayda sağlamak için omuzlarınızı kasın. Bu bir tekrardır. Derin bir nefes alın ve tekrar şınav pozisyonuna inin. Tüm kaslarınız alev alacak.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register