Runner's World Türkiye

  /  ANTRENMAN   /  Fitness Tüyolarına Dikkat!

Fitness Tüyolarına Dikkat!

Geri1 of 6İleri


Fitness konusunda kulağınızda küpe gibi duran bazı tüyoların foyasını ortaya çıkarıyoruz.

Asılsız bilgilerin cirit attığı spor salonunda tehlikeye açık olduğunuzun farkında mısınız? Her setten sonra ayna karşısında kaslarını sıkan tipler, ağırlık sehpasını işgal edip de 15 dakika boyunca Instagram hesabında gezinenler, kuyruğu bitmeyen smith machine’in önünde yapılan kaynaksız bilimsel tartışmalar… Spor salonunda anlam veremediğimiz buna benzer şeyler oluyor. Ama en mantıksız olanı, ağırlık kaldıranlara verilen berbat antrenman tavsiyeleri.

İngiltere’de yapılan ve bin kişinin katıldığı bir ankette, katılımcıların yüzde 68’inin herhangi bir fitness ya da sağlık uzmanına bağlı kalmaksızın, duyulmamış programlar yaptığı ortaya çıktı. Bu tarz tavsiyeler almak kas gelişiminiz için hiç iyi olmadığı gibi, ciddi sağlık sorunlarına da yol açabilir.

Sizler için Hugh Jackman’ın hakkında “Çalıştığım en iyi antrenör” dediği kişisel antrenör David Kingsbury’den yardım aldık ve en sık karşılaşılan spor salonu efsanelerini tarihe gömdük. Wolverine bu kulaktan dolma bilgilere hiç kulak asmadı. Siz de öyle yapın.

Geri1 of 6İleri
You don't have permission to register