Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Formda Kalmak İçin Doğru Nefes Alma Teknikleri

Geri1 of 2İleri


Bu 4 nefes alma tekniği ile enerjinizi artırarak terlemeden formda kalacaksınız. 

Her ne kadar doğduğunuz günden beri nefes alıyor olsanız da, bazı şeyleri yanlış yapıyor olabilirsiniz. Fit bir vücuda sahip olsanız ve sürekli egzersiz yapsanız bile, yanlış nefes alışverişi sonucunda gücünüzün hemen tükendiğini hissedebilirsiniz. Bu durumlarda hücrelerinize yeterince oksijen gitmiyor olabilir. Kaslarınız ve kardiyovasküler sisteminiz kusursuz olsa bile, akciğerleriniz ve nefes alma kaslarınız harap durumda olabilir.

Doğru nefes almayı öğrenmek ise oldukça kolay. Bu işin ilk basamağı, nefes alıp verirken çalışan kaslarınızı yani diyafram, karın kasları, yan kasları ve kaburgalarınızın arasında kalan kısımları iyi tanımanızdan geçiyor. Bu kasları daha da güçlendirdiğiniz zaman hem nefes almanız gelişecek hem de enerjinizin arttığını, stresinizin azaldığını ve bağışıklık sisteminizin güçlendiğini hissedeceksiniz.

Okuyacağınız nefes alma tekniği egzersizlerini 14 gün boyunca her gün uygulamalısınız. 2 haftanın sonunda, nefes alışverişinizdeki düzelmeyi kolaylıkla gözlemleyeceksiniz. 

Geri1 of 2İleri
You don't have permission to register