Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

“Formumu Nasıl Düzeltebilirim?”

Sakatlıklardan uzak kalmak için koşu formunuzu bozmamanız çok önemli. Her bir kilometrede vücudunuzu tepeden tırnağa taramalısınız. Aşağıdaki belirtilere dikkat edin.

1 Sert adımlar

Koşarken ayaklarınızı yere sertçe vurmak eklemleriniz için iyi değil. Bu, genellikle çok düşük tempolarda (dakika başına attığınız adım sayısına göre) olur. Cadence Trainer gibi uygulamalarla adım sayınızı takip edebilirsiniz. Eğer adımlarınız 170’in altındaysa, yüzde beş oranında arttırmaya çalışın.

2 Düşük Pelvis

Koşarken poponuz dışarı çıkık mı duruyor? Bu, pelvik bölgenizi öne eğerek koşuyorsunuz demektir ve ileride hamstring ve diz problemleri yaşayabilirsiniz anlamına da gelir. Burada sorun büyük ihtimalle güçsüz kalça kaslarınız. Kalçanızı içeri çekerek koşmak dışında köprü, single-leg squat ve deadlift hareketlerini yaparak kalça kaslarınızı güçlendirebilirsiniz.

3 Kambur durmak

Bu sadece koşarken değil her zaman kontrol etmeniz gereken bir durum. Sırtınızı dik tutmaya çalışın. Kambur durmak koşarken kol hareketlerinizi engeller ve sizi yavaşlatır. Omuzlarınızı geride ve aşağıda tutmaya çalışın; kollarınızın doğal bir şekilde öne-arkaya gitmesine izin verin.

4 Eğik baş

Koşarken yere bakmak ensenize gereksiz yük bindirir, nefes akışınızı engeller ve duruşunuzu bozar. İleri bakmak hem dik durmanızı hem de yolunuza çıkabilecek engelleri daha iyi görmenizi sağlar.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register