Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Gazlı İçecekleri Bırakma Yolları


Gazlı içecekleri bırakmak bazıları için oldukça zor, ancak sizin için öyle olmasın. Çünkü detoks yapıp etkilerini ortadan kaldırmanız için bir plan geliştirmeme yardımcı olsunlar diye National Institutes of Health, Emory Üniversitesi ve Tufts Üniversitesi’nden uzmanlara danıştık.

1 Yerine koyabileceğiniz bir şey bulun
Diyet kolaya geçmek yerine kolayı harika yapan aynı unsurları size sunabilecek bir değişiklik bulun. Gazı ve tatlılığı için meyve aromalı bir maden suyu satın alın. Kafein için antioksidanla dolu yeşil çayı deneyin. NIH’ten Dr. Kristina Ingeborg Rother, hoş bir otelde görmüş olabileceğiniz gibi içinde portakal ve limon olan suyu öneriyor.

2 Alışkanlık haline getirin
Değişiklik olarak tercih ettiğiniz içecekleri, gazlı içecekleri tükettiğiniz zamanla aynı anda tüketin. Öğlen 2.00’de aldığınız yudumun veya film içeceğinizin yerine geçsin.

3 Kendinizi doğru ödüllendirin
Kendinizi ödüllendirmek istiyorsanız, bir bardak kahve alın ve içine 1 çay kaşığı şeker koyun” diyor Dr. Rother. “Bu 16 kaloridir. Gazlı içecek içmek isterseniz arada bir içebilirsiniz” diye ekliyor. “Sürekli suçluluk duygusuyla yaşamayın ama kontrollü olun. Beyniniz bunu çözecektir.

4 Pazarlamaya direnin
Azminiz her gün yeni aromalarla, yeni reklamlarla ve yeni numaralarla test edilecek. Kanmayın. O parlak kutuları ne kadar erken çaresizce bir pazarlama taktiği olarak görürseniz onları içme isteğinizle başa çıkmanız o kadar kolaylaşır. “Farkındalık önce gelir” diyor Jean Welsh. “Sağlıklı davranışlar bunu takip eder.

5 Bir yudum alın, hata yapmaktan kaçının
Altı ay içmedikten sonra gazlı içecekleri tatmayı deneyin. Hatırladığınızdan daha tatlı ve metalik olacaktır. Dariush Mozaffarian, “Artık gazlı içeceklerin tadına katlanamıyorum” derken benim sözlerimi de aktarıyor olabilir.

About The Author

İngiliz şiirine tutkun, akdenize vurgundur. Yürümeyen yürüyen merdivenden nefret eder. Oscar için teşekkür konuşması ise hep hazırdır. Güneş burcu yay, yükseleni akrep. Onu anlatan şarkı da 'Dargın Değilim'. Anahtar kelimeleri Vivaldi, Bach, Drizzt Do'urden, Fingolfin, Beyaz Diş, Autobots Transform! Bunlar hep bilinir.

You don't have permission to register