Son İçerikler

Bizi sosyal medyada takip edin

Geçmişten Bugüne: Koşuda Erken Sevinçler ve Hüsranlar


Bitiş çizgisini geçmediğiniz müddetçe, hiçbir şey bitmiş değil!

1/ 2017 Braves-Mets Oyunu

Cuma gecesi SunTrust Park’taki Mets-Braves oyunundaki  vuruş arası yarış, koşucuların erken kutlamalarına sadece en son örnek. Ve en iyisi olabilir.

Bu hikayeden alınacak diğer ders The Freeze’e karşı iddiaya girmemek. The Freeze derken,  Georgia Fort Valley’den 26 yaşındaki Nigel Talton’dan bahsediyoruz. The Washington Post onu yakaladı ve kapalı 60 metre koşusunda 6,73 saniyelik, 100 metre koşusunda 10,47’lik ve 200 metre koşusunda ise 21,66’lık kişisel rekorları bulunuyor.

İşte bitiriş öncesi yıllarca yapılan diğer hatalar!

2/ 2015 IAAF Dünya Şampiyonası

Molly Huddle, 2015 IAAF Dünya Şampiyonası’nda üçüncü sırada bitirdiği ve bronz madalya alacağını düşündüğü mesafeden metrelerce uzaklıkta, kutlamak için kollarını kaldırdı. Fakat o sırada Amerikalı Emily Infeld, üçüncü sırayı kapmak için gizlice içeri sokuldu. Infeld için güzel; ancak Huddle için yıkıcı bir an.

3/ 2015 Pepsi Team Invitational

Oregon Üniversitesi koşucu Tanguy Pepiot,  Pepsi Team Invitational 3000 metrelik engelli koşusunda galibiyet için yarıştığını düşündü ve kutlamaya başladı.

Ama Washington Üniversitesi’nden Meron Simon’un da farklı planları vardı. Yarışın son metrelerinde Pepiot’u geçip bir saniyeden daha kısa sürede galibiyet kazandı.

4/ Shangai Diamond League

18 Mayıs 2014’te düzenlenen Shanghai Diamond Ligi’nde erkeklerin 800 metrelik koşusunda, olimpik 1500 metrelik altın madalyalı Cezayirli Taoufik Makhloufi, erken galibiyetini kutlayarak bir yarış kaybetti.  Makhloufi, bitiş çizgisinden önce kollarını uzattı ve dilini çıkardı.  Kenyalı Robert Biwott, bu sırada onu geçti.

5/ 2007 Chicago Maratonu

Bazen dikkatsizlik, bir koşucunun kazanmasına mal olan küstahça gurura acı bir piyango gibi vurabiliyor. Romanyalı Adriana Pirtea (şimdiki Amerikalı Adriana Nelson), 2007’de Chicago’da yarıştığı maraton ilk maçını kazanacağını düşündüğü halde, Etiyopyalı Berhane Adere’nin hızla yaklaştığının farkında değildi.

6/ Londra Crysal Palace’taki 1980 Yarışı

Peki ya Steve Ovett’in İrlandalı John Treacy’e 1980’de 5000 metrelik yarış kaybetmesine ne diyeceksiniz?

 

You don't have permission to register